Hooker v UFC ukázal obrovské srdce! Viac ako polovicu zápasu bojoval so zlomenou rukou!

Triumf ho doslova bolel. Dan Hooker (23-12), ktorý je známy atraktívnymi zápasmi, v ktorých súperov často ukončuje na KO, tentoraz vyhral na UFC 290 v šialenom dueli nad Jalinom Turnerom (13-7) na body. Inak ako na body to napokon ani nešlo. Novozélanďan si z tohto zápasu odniesol zlomeninu ruky.

„The Hangman“ prezradil, že si pri prezeraní zápasu všimol si Turnerov kop, ktorý pravdepodobne spôsobil zlomeninu v jeho zápästí. O pár momentov na to 33-ročný zápasník vedel, že niečo nie je v poriadku. Ani na sekundu mu však nenapadlo, že by súboj vzdal.

„Pozeral som to spätne a myslím si, že to bol pomalý proces. Zrejme to spôsobil jeho kop v prvom kole, kedy vzniklo malé naštrbenie. Keď sa pozriete na začiatok druhého kola, pozeral som sa na moju ruku, pretože nereagovala ako som chcel. Následne ma opäť viackrát kopol a myslím si, že tam mi ju zlomil,“ hovoril Hooker o nešťastnom momente v relácii The MMA Hour.

Novozélanďan musel kvôli zdravotným ťažkostiam zmeniť taktiku. Napriek nepríjemnostiam dokázal duel doviesť do víťazného konca a triumfovať na body. „Necítil som si pravú ruku do konca tretieho kola, zhodil som ho a snažil sa ho ukončiť. Povedal som si, že zapojím aj pravú ruku, tak som aj urobil, ale bola akoby mŕtva. Len som ho kontroloval“ uviedol reprezentant City Kickboxing.

Dan Hooker v stredu podstúpil operáciu zranenej ruky a čoskoro sa na nemocničný stôl posadí znovu, keďže ho čaká i operácia tváre. „Nie je to príliš dobré. Čo s tým ale urobím? Dáme to do sadry a a čoskoro to bude opäť stopercentné.“

Zdroj: The MMA Hour, autor