Conor McGregor priznal strach: Bránia mu v zápase?

Conor McGregor (zdroj: IG/thenotoriousmma)

Conor McGregor (22-6) sa nepredstavil v profesionálnom MMA zápase od leta 2023. Mal sa vrátiť v tomto kalendárnom roku, keď mal byť jeho súperom Michael Chandler (23-8). V tejto chvíli je však usporiadanie takéhoto merania síl prinajmenšom nepravdepodobné. K situácii sa vyjadril samotný „The Notorious“.

Rodák z Dublinu je momentálne trénerom v reality šou The Ultimate Fighter 31, pričom celé dianie má vyvrcholiť jeho zápasom s Američanom Michaelom Chandlerom. „Ja držím v rukách silu. Budem naďalej robiť to, čo robím. Som na tom veľmi dobre a vy to čoskoro uvidíte. Snáď to bude najneskôr v úvode nasledujúceho roka. Som pripravený, dajme to na december, som nachystaný. Držia ma mimo hru, začínam máť z toho strach, čo sa to tu deje? rozhovoril sa McGregor, ktorého slová priniesol portál MMA Junkie.

Problém spočíva najmä v tom, že bývalý dvojnásobný šampión nie je súčasťou antidopingového programu UFC, ktorý zastrešuje agentúra USADA. „Nenechajú ma bojovať v decembri. Mám pocit, že ma niekto nasilu drží od toho, čo milujem. Cítim to už niekoľko rokov. Nejdem žiadať o milosť, idem zoskupiť sily a bojovať. Chcel som nastúpiť na UFC 296 v decembri. Vyzerá to tak, že to nebude reálne,“ tvrdí slávny Ír.

Prezident organizácie Dana White sa k celej veci vyjadruje diplomaticky a neposkytuje nijaké konkrétne informácie. Potenciálny nadcházajúci oponent Michael Chandler má zasa jasný pohľad. „Ja môžem bojovať aj zajtra. Nikam sa však neponáhľam, veci sa vyvíjajú, v priebehu času sa toho veľa mení. Nerozmýšľam nad nejakým deadlinom. Jeden dátum v hlave nosím, ale ten vám nepoviem. Budeme bojovať, prídeme na to, kedy to bude,“ uviedol muž, ktorý v elitnej lige sveta nastúpil na päť zápasov, z toho tri prehral.

„The Notorioous“ by chcel do klietky vkročiť v americkom meste Las Vegas v štáte Nevada, kde nie sú dopingové pravidlá tak prísne ako na niektorých iných miestach v USA. Avšak, kým nebude súčasťou programu USADA, je jeho návrat do UFC nepravdepodobný. Aj keď je totiž prvotriednou športovou superstar, pravidlá platia pre každého rovnako.

Zdroj: MMA Junkie, autor