Patrik Kincl priblížil detaily vážneho zranenia: Necítil si štyri zuby, kúsok pery a tváre

Zdroj: OKTAGON MMA

Niekoľko týždňov bol v plnom tréningovom zaťažení, pred sviatkami si odopieral jedlo a všetko smeroval k tomu, aby dva dni pred koncom kalendárneho roka obhájil opasok. Plány Patrika Kincla (27-10) však zmarila nešťastná udalosť z tréningu. Napriek komplikovanému zraneniu chcel český šampión do zápasu nastúpiť. Ortieľ lekárov bol ale nekompromisný.

Držiteľovi titulu strednej divízie OKTAGON MMA sa stal osudným piatkový tréning. Pri pokuse o takedown inkasoval tvrdé koleno. S postupne plynúcim časom si 34-ročný bojovník čoraz viac uvedomoval, že niečo nie je v poriadku. „Od toho kolena som si necítil štyri zuby, kúsok pery a tváre, to mi prišlo podozrivé. Použil som doktora Googla. Okrem rakoviny som to videl na hrane, že je to možno zlomené, takže som šiel do nemocnice,“ priblížil Patrik Kincl v rozhovore pre kaocko.cz.

Keď sa rodák z Hradca Králové po príchode domov vysmrkal, oko mu okamžite začalo natekať. Pri monokli to napokon ani zďaleka neostalo. „Mám zlomenú očnicu, spodnú kosť pod okom. To odhalilo vyšetrenie. Zároveň som na hrane, či budem musieť ísť na operáciu. Je tam priehlbina, bol tam nejaký opuch, ktorý do toho mohol tlačiť. Čakajú ma kontrolné CT, či opuch spľaskol a kosti sa vrátili späť, aby sa všetko mohlo zahojiť bez operácie,“ hovorí o detailoch svojho zranenia.

Keďže sa „The Inspector“ v prebiehajúcom kalendárnom roku postavil medzi pletivá iba jediný raz, veľký ťahák decembrového turnaja sa mu rušiť nechcelo. „Tri až štyri dni som bol nastavený, že to risknem a vsadím na jednu kartu. Jeden doktor ma však prepojil na stomatochirurga, ktorý bol nekompromisný, že je to nebezpečné,“ opísal moment, kedy boli všetky nádeje na bitku s Vlastom Čepom (12-2) fuč.

Patrik Kincl si namiesto druhej obhajoby musí počkať na finálne rozhodnutie o (ne)absolvovaní operácie. Nad tým, kedy ho priaznivci uvidia medzi pletivami, aktuálne visí otáznik. „Trochu som uvažoval o februári. Bez kontaktu by som naviazal na poslednú prípravu. Teraz to vidím tak, že by som mohol ísť v marci. Ale je to čerstvé, bude záležať od zdravotného stavu. Chcem byť budúci rok aktívnejší,“ netají líder rebríčka P4P.

Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: MaxMMA.sk