Čím si Široký prešiel v minulosti? Domáci zápas si chce poriadne užiť: Zimomriavky mám už teraz!

OKTAGON MMA

Na historickom podujatí OKTAGON 50 nás čaká nabitý program, ktorý vyvrcholí hneď dvomi titulovými bitkami – Paradeiser vs. Buchinger a Keita vs. Samsonidse. Organizátori preto očakávajú búrlivú atmosféru, no azda o najväčšie peklo v hale sa postará hrdý ostravský rodák Jan Široký (13-15). Ten sa už teraz nevie dočkať svojho vystúpenia pred domácimi fanúšikmi.

Vojak z povolania odštartuje hlavnú kartu súbojom proti nováčikovi v česko-slovenskej organizácii Stefanovi Catacolimu (6-1). Podľa kurzov stávkových kancelárii je skúsený bojovník miernym favoritom, no jednoduché to mať rozhodne nebude. Urobí však všetko pre to, aby nadviazal na júlovú výhru nad Ondřejom Petráškom (7-2). Lepší pocit ako ten víťazný totiž nepozná.

Širokého bojová filozofia je založená najmä na tom, aby si to v klietke poriadne užil a zabavil divákov. Keďže ho ale čaká zápas v domácom prostredí, bude mať postarané o motiváciu navyše. Všetko odštartuje už nástup, počas ktorého mu klasicky zahrá skladba Ostravo od známeho speváka Jaromíra Nohavicu.

„Cítim ten dav ľudí, ako to so mnou spoločne spieva. Na to sa veľmi teším. Už teraz mám zimomriavky. Uvidíme, či príde aj Jarek alebo to zaznie len z reprákov. Ostrava je jednoducho môj domov,” neskrýval nadšenie v relácii DNA bojovníka z dielne OKTAGON MMA.

Český zápasník počas svojej bohatej kariéry zažil už naozaj všeličo. Prešiel si viacerými dobrými i zlými obdobiami, no najhoršie na tom bol po triumfe nad Janom Malachom (15-14) v marci 2018. 

„Mal som problémy s chrbtom, kvôli ktorým som sa dával dokopy približne celý jeden rok. Nemohol som trénovať ani bojovať a nevedel som, či ešte niekedy vôbec budem môcť. Doktori mi hovorili, že s ťažkými váhami a zápasmi sa môžem rozlúčiť. Nakoniec sa to ale všetko utrepalo. Začal som spevňovať brucho, čo som dovtedy nerobil, a tým pádom som sa vyliečil vlastnou tvrdou prácou,” vrátil sa Široký spomienkami do svojho “obdobia temna”.

Zdroj: YouTube - OKTAGON MMA, Autor: Kamil Schreiber