Celý svet bojových športov smúti za jeho stratou: Zomrel fantastický kickboxer a legenda!

Zavládol obrovský smútok! Vo veku 63 rokov naposledy vydýchol legendárny Rob Kaman. Hviezdny holandský kicboxer a thajboxer sa pobral na druhý svet v nedeľu večer. Správu o jeho smrti priniesol portál Lowkickmma.com a jej pravdivosť vzápätí prostredníctvom sociálnych sietí potvrdila rodina zosnulého.

Bývalý šampión organizácie WKA bol na vrchole svojej kariéry v postojových disciplínach postrachom pre každého súpera. Nesvedčí o tom len vybojovaný titul, ale takisto prezývka, ktorú získal. Vďaka zničujúcim kopom sa preslávil ako „Mr. Low Kick“. V nohách skrýval enormnú silu, a keď protivníka zasiahol, väčšinou nasledoval rýchly koniec.

Pod pravidlami K-1 Kaman absolvoval celkovo 112 profesionálnych vystúpení, pričom na svoje konto si pripísal len 12 prehier a 98-krát sa radoval z víťazstva. Aby toho nebolo málo, až 77 triumfov zaznamenal spôsobom KO. Niet sa tak čo čudovať, že fanúšikovia bojových umení na neho nezabudli ani potom, čo zavesil rukavice na klinec a právom získal status legendy. Žiaľ, teraz na neho môžeme už iba spomínať.

„Rob zomrel,“ znelo v úvode oficiálneho stanoviska na Instagrame, ktoré napísala milujúca žena rodáka z Amsterdamu a ďalej emotívne pokračovala: „Navždy ťa budem milovať, navždy ťa budeme milovať. Toto je Carlotta Torchia, jeho manželka. Aj keď už nejakú dobu nežijeme spolu, urobila som pre neho tento účet. Navždy zostaneš legendou.“

Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: lowkickmma.com, Autor: Kamil Schreiber