Ďalšia krutá rana pre bojovú scénu: Náhle zomrela bývalá svetová boxerská šampiónka

Zdroj: Instagram/@grafalesia_boxen

Len pred pár týždňami zasiahla nemeckú bojovú scénu správa o vražde Besara Nimaniho (26-1), no, žiaľ, teraz sa smútok zdvojnásobil. Svet totiž vo veku 43 rokov navždy opustila bývalá svetová šampiónka Alesia Graf (29-8). O nečakanej tragédii informoval renomovaný denník Bild.

„Tigrica“ sa na vrchole svojej kariéry radila k najlepším boxerkám na planéte. Už po dvoch rokoch od svojej premiéry medzi profesionálmi oslavovala titul organizácie GBU, následne sa v supermušej divízii stala vládkyňou WIBF a v roku 2011 pridala do svojej bohatej zbierky úspechov trofej v bantame. Z 37 súbojov prehrala iba 8. Rukavice definitívne zavesila na klinec pred piatimi rokmi, keď podľahla neporazenej Dine Thorslund (21-0).

Príčina smrti nemeckej reprezentantky, ktorá sa narodila v bieloruskom meste Homeľ, je momentálne neznáma. Prostredníctvom sociálnych sietí na ňu však spomína celý svet vrátane tých najbližších osôb. „Nemôžem tomu uveriť. Boli sme dve ženy, čo narušili doménu mužov. Trénovali sme spolu a pomimo toho robili množstvo ďalších vecí, na ktorých sme sa smiali. Stáli sme vedľa seba bok po boku takmer 10 rokov. Vždy sme držali spolu,“ emotívne sa na adresu Grafovej pre periodikum Bild vyjadrila taktiež niekdajšia šampiónka Regina Halmich (54-1-1).

Dve hviezdy si k seba našli cestu počas pôsobenia v hamburskom tíme Universum Boxpromotion, vďaka ktorému mali možnosť siahnuť si na tie najvyššie méty. „Týmto chcem vyjadriť najhlbšiu sústrasť celej rodine. Alesia bola naozaj skvelá a pracovitá žena. Vedľa Reginy patrila k našim najlepším ženám v boxe,“ uviedol v oficiálnom smútočnom vyhlásení manažér stajne Peter Hanraths.

Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: Bild.de, Autor: Kamil Schreiber