Budaya čaká cez víkend piaty zápas v UFC: Čo vieme o jeho súperovi?

Instagram/@badysbjj

Slovenský ťažkotonážnik Martin Buday (13-1) sa počas sobotňajšej noci predstaví na podujatí UFC 296. V americkom Las Vegas to pre neho bude už piaty zápas pod hlavičkou najprestížnejšej svetovej MMA organizácie. V nej zatiaľ nenašiel žiadneho premožiteľa a na víťaznej vlne sa chce udržať aj naďalej. Kto sa mu v tom pokúsi zabrániť?

„Badys“ má doposiaľ v UFC bilanciu 4-0. Naposledy sa radoval v auguste, keď submisiou v prvom kole ukončil Josha Parisiana (15-7). Celkovo 32-ročný obor nepocítil chuť prehry od októbra 2017 a za ten čas zaznamenal 12 výhier, z toho až 9 spôsobom KO/TKO alebo submisiou.

Jeho úspešné ťaženie však teraz chce zastaviť nováčik na scéne ligy majstrov. Proti slovenskému obrovi sa do klietky postaví Dagestánec Shamil Gaziev (11-0), ktorý z 11 triumfov získal 10 zásluhou ukončenia pred limitom. Síce na svojom konte nemá žiadnu porážku, no doposiaľ nepôsobil v žiadnej z najprestížnejších organizácii. Predviedol sa napríklad v Brave CF, Ares FC, ProFC či AMC.

Buday túži po súbojoch s tými najväčšími svetovými hviezdami a zdá sa, že cesta vedie práve cez 33-ročného zápasníka. Pokiaľ slovenský obor zvíťazí, vedeniu UFC pošle jasnú správu. Samozrejme, ako vyplýva z čísel, nebude to mať vôbec jednoduché. Myslia si to aj stávkové kancelárie, ktoré na tento duel vypísali vyrovnané kurzy. Ako to nakoniec dopadne?

Zdroj: MaxMMA.sk, Autor: Kamil Schreiber