Buday sa dočkal obrovského uznania: Člen Siene slávy UFC mu adresoval slová obdivu i strachu

Zdroj: Instagram/@badysbjj

Pôsobenie Martina Budaya (13-1) v prestížnom UFC sa zatiaľ vyvíja podľa ideálnych predstáv. Od apríla 2022 nastúpil za oceánom už do štyroch duelov a z každého odchádzal ako víťaz. Poslednú radosť mu priniesla nedávna výhra nad Joshom Parisianom (15-7), ktorého vybavil už v prvom kole. Tešiť ho môže nielen osobná štatistika, ale aj slová chvály zo strany uznávaného člena Siene slávy UFC.

Spomínané meranie síl ukončil Slovák po štyroch minútach a jedenástich sekundách kimurou, po ktorej veľmi túžil a má ju natrénovanú. „Je to najlepší pocit. Chcel som predviesť svoje prvé ukončenie v UFC, a to sa stalo. Som veľmi šťastný. Plánom bolo byť trochu agresívny, vyplatilo sa mi to. Ukázal som moju obľúbenú submisiu. Veril som si, že to dokončím hneď, keď som ho chytil,“ vyjadril sa priamo v klietke po svojej výhre.

Ďalší úspešný zápis na svetovo sledovanej pôde ho v rebríčku Fight Matrix vyšvihol na 52. miesto v osudí všetkých bojovníkov ťažkej váhy. Karty by však rád zamiešal aj na škále UFC. „Som mladý bojovník a potrebujem ešte nazbierať nejaké skúsenosti, ale uvidíme. Ak sa objaví súper z rebríčka, prijmem výzvu. Ale ak nie, stopercentne prijmem súpera bez rankingu. Tento rok chcem ešte jeden zápas. Nemám konkrétny dátum ani miesto, proste chcem bojovať,“ priznal “Badys“ pre MMA Junkie.

Slovenský obor deklaruje svoj talent a schopnosti v mnohými vysnívanej MMA organizácii. Výrazne mu k tomu poslednú dobu pomáha aj absencia zranení a skvelo zvládnuté prípravy na súboje. „Na tento zápas som veľmi tvrdo trénoval a chcel som si dôjsť pre finiš pred limitom. V tých predchádzajúcich som mal nejaké problémy. Vždy nastali komplikácie, malé zranenia alebo niečo podobné. Teraz som bol konečne stopercentný a zdravý,“ tešil sa zástupca trnavského Spartakus Fihgt Gym.

Martinove výkony sú pod drobnohľadom nielen konkurencie, ale aj bývalých hviezd UFC. Jednou z nich je Daniel Cormier (22-3), ktorý Budayovo ostatné predstavenie sledoval z pozície komentátora priamo pri klietke. Bývalý dvojnásobný šampión neskôr prišiel s úprimným vyjadrením. „Dlho som nevidel tak silného bojovníka. Som rád, že už mám po kariére a nemusím sa merať s podobnými zvieratami,“ uznanlivo zložil pomyselný klobúk pred slovenským ťažkotonážnikom.

Zdroj: MMA Junkie, MaxMMA.sk, autor