Bratislava s dvoma titulovými zápasmi? Rozhodnutie stojí na Sanikidzem

Zdroj: Instagram.com/ivanbuchinger

V sobotu sa na poslednej Štvanici odohral titulový súboj v perovej váhe. V klietke sa stretol dovtedy neporazený Losene Keita (11-1) a Mate Sanikidze (10-2). Po nepríjemmnom zranení, kedy si Keita zlomil v prvom kole nohu, bol za šampióna tejto divízie opäť korunovaný gruzínsky bojovník. Na tlačovej konferencii sa nečakane začala črtať téma jeho možnej skorej obhajoby.

Po nečakanom vyvrcholení sobotného večera novinárov zaujímalo najmä, či je Gruzínec ochotný dať Keitovi šancu na reparát. Vzhľadom na nečakané zdravotné problémy však bude Belgičan istú dobu chýbať. S aktuálnym šampiónom perovej váhy by si ale rád zmeral sily Ivan Buchinger (40-8). „Môžeme sa stretnúť v Bratislave, nie?, z ničoho nič sa na tlačovej konferencii opýtal rodák z Gabčíkova.

„Mám za sebou veľký tím, ktorý je pre mňa ako rodina a riešim s nimi všetko. Vďaka nim som v Oktagone a musím sa najskôr porozprávať s nimi,“ povedal iba niekoľko desiatok sekúnd predtým Mate Sanikidze na otázku týkajúcu sa možnej odvety. Účasť na októbrovom turnaji v Bratislave následne nevylúčil, no zároveň ani nepotvrdil. „Ako som povedal, musím to najprv prebrať s tímom. Nezaujíma ma, či to bude Buchinger alebo opäť Keita. Pôjdem s kýmkoľvek. Chcem skrátka zápasiť.“

Legendárny Slovák, ktorý na pražskom ostrove zaknihoval už jubilejný 40. triumf vo svojej profesionálnej kariére, očakával iný výsledok hlavného zápasu. „Prehru Keitu som nečakal. Keďže sa to už stalo, radšej by som zobral zápas so Sanikidzem o titul v perovej váhe,“ načrtol svoje plány. „Black Panther“ okamžite s úsmevom pohotovo reagoval. „Ivan, ospravedlňujem sa ti. Nabudúce to kvôli tebe vyhrám,“ smial sa.

Zástupcovia OKTAGON MMA doposiaľ nič nepotvrdili, no teoreticky nemusí byť vylúčené, že už 7. októbra sa v Bratislave dočkáme aj druhého titulového zápasu. Ivan Buchinger na karte figuruje, avšak meno oponenta nateraz nepoznáme. Ak by spomínaný držiteľ opasku súhlasil, organizácia by mala možnosť doplniť už aj bez toho nabitú štartovku.

Zdroj: MaxMMA.sk