Pirát Krištofič musí vstrebať kalich horkosti: Moje vízie sa zrútili ako domček z karát

Zdroj: Oktagon MMA

Samuel Krištofič (16-6) nastúpil na turnaji Oktagon 45: Špeciál proti Poliakovi Robertovi Bryczekovi (17-5) s jasným cieľom. Tým bolo víťazstvo a miestenka do odvety so šampiónom strednej váhy (do 84 kg) Patrikom Kinclom (27-10).

Slovenský zápasník v minulosti na pražskom ostrove oslavoval zisk dočasného titulu strednej divízie a prípadný ďalší triumf by mu spomienky na metropolu Česka ešte viac spríjemnil. Rozbehnutý Robert Bryczek ale zo svojho repertoára vytiahol ďalšiu tvrdú ranu a „Pirát“ bol vôbec po prvý raz vo svojej kariére ukončený pred časovým limitom.

Krištofič neskrýval veľké sklamanie, svojim fanúšikom sa prihovoril prostredníctvom profilu na sociálnej sieti Instagram. „No, je to, ako to je. Vieš, že to môže prísť ale pokiaľ sa ti to nestane, máš pocit akoby sa ťa to netýkalo. Prvé ukončenie a to expres.  Aj to je fight life. Ďakujem za pekné a podporné správy, je to od vás veľmi pekné a vážim si to,“ rozpísal sa niekdajší dočasný šampión strednej váhy Oktagon MMA.

„Vďaka všetkým, ktorí pri mne stoja a pomáhajú mi v prípravách. Či už sú to partneri, tréneri, sparingovia alebo vy, samotní fans. Najväčšie víťazstvo mám doma, toho som si vedomý. No aj napriek tomu sa mi tento kalich horkosti bude dlho a ťažko vstrebávať. Moje vízie sa zrútili ako domček z karát. Taký je šport, taký je život,“ úprimne priznal jeden z najpopulárnejších bojovníkov z Českej republiky a Slovenska.

„Nemôže každý deň svietiť len slnko. Z víťazstiev sa môžeme tešiť, z prehry sa môžeme učiť. Aj keď príde nepríjemný dážď, pomôže to stromčeku nakoniec rásť,“ dodal rodák z Bernolákova, ktorý prehral pred limitom premiérovo až v 22. zápase svojej kariéry.

Zdroj: MaxMMA.sk