Z INÉHO SÚDKA: Brutálny lakeť v najvyššej českej hokejovej súťaži! Súper skončil v bezvedomí

YouTube - MorisonN

Na tieto zábery sa pozerá veľmi ťažko. Na tvrdé údery a knokauty sme zvyknutí z MMA, no to, čo sa udialo v zápase českej hokejovej extraligy medzi Plzňou a Pardubicami je vskutku z iného súdka. Najväčšiu zásluhu na tom mal obranca Michal Houdek, ktorý nevyberavým spôsobom atakoval Tima Söderlunda. Švédsky útočník ostal nehybne ležať na zemi.

Síce je hokej drsný šport, oproti zmiešaným bojovým umeniam sa v ňom aktéri nesnažia svojho protivníka „vypnúť“, ale streliť viac gólov. Nuž, nájdu sa aj výnimky. Dôkazom toho je zákrok 23-ročného beka. Ten sa v tretej tretine súboja 45. kola Tipsport extraligy „blysol“ zákerným lakťom do hlavy, po ktorom jeho súper okamžite upadol do bezvedomia.

Zatiaľ čo v MMA by bol za takéto KO ospevovaný, na ľade je toto správanie ďaleko za hranicami pravidiel. Houdek sa zo slepého uhla rozbehol smerom k Söderlundovi a v plnej rýchlosti ho trafil najtvrdšie, ako vedel a mohol. Niet sa tak čo čudovať, že v sekunde stíchol celý plzeňský štadión a ihneď museli zasahovať záchranári.

Hrôzostrašne vyzerajúca situácia našťastie neohrozila život 26-ročného Švéda. Podľa najnovších informácii sa momentálne nachádza v miestnej nemocnici v stabilizovanom stave. Nič to však nemení na tom, že hlavného vinníka čaká exemplárny trest. Po vylúčení do konca stretnutia sa ešte postaví pred disciplinárnu komisiu, kde bude vysvetlovať svoj nepochopiteľný skrat.

 Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: YouTube - MorisonN, Autor: Kamil Schreiber