Trojkolová bitka vo vysokom tempe! Pokorný do posledných sekúnd bojoval o víťazstvo

Zdroj: OKTAGON MMA

Len čo si športovo ťukli, zaradili najvyšší rýchlostný stupeň a držali ho do až do zaznenia záverečného gongu. Skúsenosťami ozbíjaný Jaroslav Pokorný (16-11) vyzval na nepriateľskej pôde o dekádu mladšieho Gjoniho Palokaja (8-3). Pre talentovaného Nemca šlo o premiéru na scéne OKTAGON MMA, preto sa novému publiku chcel uviesť najlepším možným spôsobom. 

Obaja protagonisti začali zápas poriadne aktívne. Pohybom hýril najmä český bojovník, ktorý okamžite zaradil vyšší rýchlostný stupeň a počas úvodnej minúty sa mu v dvoch prípadoch podarilo oponenta na niekoľko sekúnd dostať na zem. Účastníci štvrtého duelu karty v Oberhausene silami rozhodne nešetrili a pri pletive zvádzali boj vyžadujúci veľkú fyzickú obetu. Krátko pred koncom kola chytil Palokaj súperovi chrbát, avšak skúsený veterán ho už pred zaznením gongu do ničoho nepustil. 

Rozhodcovia sa pri udeľovaní bodov po prvej časti konfrontácie nezhodli. Dvaja z nich videli vyhrať Pokorného, jeden sa priklonil na stranu domáceho borca. Nemec vkročil lepšie aj do druhej päťminútovky, keď ostrieľaného protivníka zakrátko dostal na zadok. Dvojnásobný šampión organizácie We Love s pribúdajúcimi sekundami viac a viac preberal opraty do svojich rúk a minimálne opticky súboj kontroloval. Rovnako to videli všetci traja arbitri. 

Z nastoleného tempa zápasníci neuberali ani po štarte tretieho kola, pred ktorým bolo všetko otvorené. Na dlhšie trvajúce pästné výmeny v postoji ale čakali fanúšikovia márne. Bitka sa drvivú väčšinu času odohrávala pri pletive, kde sa misky váh prelievali z jednej strany na druhú. Ešte minútu a pol pred záverom sa zdalo, že navrch má „Jubox“, ale Palokaj niekoľkokrát presne trafil, čo mu dodalo vietor do plachiet. Aby toho nebolo málo, podarilo sa mu chytiť krk Pokorného, ale časomiera už ukazovala príliš nízke číslo na to, aby zápas ukončil pred limitom. 

Pred zaznením finálneho ortieľu bolo jasné, že jedna strana spokojná nebude. Všetci traja bodoví rozhodcovia sa napokon priklonili na stranu Gjoniho Palokaja. Nemecký bojovník vkročil na pôdu OKTAGON MMA víťazne a konkurentom dal najavo, že s ním v perovej divízii treba rátať. 

Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: MaxMMA.sk