OKTAGON 53 Oberhausen výsledky: Dalisda naďalej vládne slamovej divízii, Mulatov zmrzačil Palailogosa

OKTAGON MMA

Po dvoch týždňoch je najväčšia európska MMA organizácia opäť v akcii. Anglický Newcastle vystriedal nemecký Oberhausen, v ktorom na fanúšikov čaká desať atraktívnych súbojov so šesťnásobným česko-slovenským zastúpením. Vrcholom galavečera bude titulová bitka v slamovej divízii medzi Katharinou Dalisdou (10-3) a Evou Dourthe (8-5). Sledujte to spolu s nami!

VÝSLEDKY OKTAGON 53:

(*hrubým písmom označený víťaz zápasu)

PRELIMS:

Sami Zarabi – Jakub Batfalský (jednomyseľné rozhodnutie 30:27, 30:27, 30:27)

Obaja aktéri do zápasu vlietli vo vysokom tempe, no to postupne upadlo a začala sa šachová partia, v ktorej mal navrch nemecký reprezentant. Dominoval predovšetkým na zemi, kde si umne kontroloval svoju pozíciu. Doteraz neporazeného Batfalského nepustil takmer k ničomu a o víťazovi tak nebolo žiadnych pochýb.

Emir-Can Al – Tomáš Votava (KO/TKO, 1. kolo, 1:49)

Slovenský bojovník zažil trpký vstup do profesionálnej kariéry. Al na neho tiež pri svojej premiére na veľkej scéne vybehol hneď od úvodných sekúnd a nekompromisne si išiel za ukončením. Nepribrzdil ho ani timeout, ktorý si Votava vyžiadal po nešťastnom kope do slabín. Po tvrdej pravej zadnej sa domáci zápasník dostal do výhodnej pozície na ground and pound a tam už dokonal to, čo si zaumienil.

Endrit Brajshori – Jan Fajk (submisia, 2. kolo, 0:47)

Doposiaľ stopercentný zástupca Reinders MMA sa po viac ako ročnej prestávke vrátil do klietky a na zápas proti Kosovčanovi určite nebude spomínať v dobrom. Fajk sa v bitke dvoch štýlov po celý čas snažil zhodiť Brajshoriho na zem, no ten predviedol skalopevnú defenzívu a v postoji bol nesmierne nebezpečný. K víťazstvu si však prekvapivo dokráčal vďaka submisii na začiatku druhého kola. Pri jednom z útokov českého bojovníka výborne obchytil jeho krk a blysol sa ukážkovou gilotínou.

Jaroslav Pokorný – Gjoni Palokaj (jednomyseľné rozhodnutie 28:29, 28:29, 27:30)

Na prelims karte neuspel ani tretí český reprezentant. Pokorný síce s Palokajom zviedol tuhý boj a v niektorých fázach mal aj navrch, no napokon to nestačilo. Nemecký bojovník sa zlepšoval každým kolom a duel v jeho prospech definitívne zlomilo posledných 80 sekúnd. V organizácii OKTAGON MMA si tak pri svojom debute pripísal premiérovú výhru.

Jan Malach – Luka Milidragovič (KO/TKO, 2. kolo, 3:01)

„Krála Severu“ najskôr prekvapila nečakaná zmena súpera dva dni pred turnajom a následne on prekvapil všetkých fanúšikov. Typický postojár naplno ukázal, že sa zlepšil v boji na zemi. V Oberhausene tak vybojoval pre Českú republiku prvú výhru. Na začiatku štvrtej minúty sa výborne vymanil spod tlaku Milidragoviča, otočil ho na chrbát a tvrdými údermi pri ground and pounde prinútil rozhodcu, aby zasiahol.

MAIN CARD:

Cihad Akipa – Ivica Trušček (submisia, 2. kolo, 2:22)

Skúsený Chorvát predviedol, prečo je na profi scéne už vyše 17 rokov. Na mladšieho protivníka vytiahol taktiku, ktorou duel po celý čas kontroloval. Poriadne vypätý súboj napokon rozhodol moment v prostrednej časti druhého kola. Trušček si na zemi výborne obchytil Akipov krk a vďaka nádhernej gilotíne si pripísal 43. kariérne víťazstvo. Jedinou škvrnou na tejto submisii bolo, že Akipu po uspaní museli ratovať záchranári.

Hojat Khajevand – David Zawada (submisia, 3. kolo, 4:24)

Neuveriteľný zápas! Fanúšikovia v Oberhausene nemohli uveriť vlastným očiam. Khajevand so Zawadom ukázali svetovú kvalitu, ktorá dvíhala zo sedadiel. Prvý menovaný mal prvé dve kolá absolútne pod kontrolou a v poslednom mu stačilo už len vydržať do záverečného gongu. To sa mu však nepodarilo. Zawadovi vyšiel all-in a 36 sekúnd pred koncom predviedol učebnicovú páku na nohu.

Miroslav Brož – Tom Crosby (split decision 29:28, 29:28, 28:29)

Bolo to poriadne tesné. Navrátilec Miroslav Brož a Tom Crosby sa postarali nesmiernene vyrovnaný súboj, ktorý mohli arbitri rozhodnúť v prospech jednej či druhej strany. Napokon sa dvaja z troch priklonili na stranu prvého menovaného. Celé tri kolá prebiehali v nesmierne vysokom tempe a obaja aktéri si z duelu odniesli viacero bolestivých šrámov.

Islam Dulatov – Ioannis Palailogos (KO/TKO, 1. kolo, 4:59)

Vydržal aj nemožné, no do druhého kola sa už nedostal. Palailogos proti Dulatovovi ťahal od začiatku za kratší koniec a niekoľkokrát unikol hrobárovi z lopaty. Napriek tomu sa nevzdával, ale osud duelu už nezvrátil. Debutant v OKTAGONe predviedol fantastický výkon, ktorý korunoval mohutným záverom v prvej časti. Zaslúžene si tak pripísal desiatu výhru v rade.

Katharina Dalisda – Eva Dourthe (jednomyseľné rozhodnutie 48:47, 48:47, 49:46)

Titulový súboj v slamovej divízii priniesol taktickú päťkolovú bitku. Ani jedna z aktérok nechcela zbytočne chybovať a bojovalo sa o každý centimeter v klietke. O niečo aktívnejšia však bola nemecká reprezentantka, ktorá mala na svojom konte viac signifikantých úderov, čo v konečnom zúčtovaní rozhodlo. Dalisda je tak naďalej neohrozenou vládkyňou OKTAGONu.

 Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: MaxMMA.sk, Autor: Kamil Schreiber