Len prišiel a už lietali údery! Novotný stroho okomentoval potýčku na tlačovke: Paľo dostal delo!

OKTAGON MMA

Najväčšia česko-slovenská MMA organizácia na začiatku februára presunula svoj „cirkus“ do nemeckého Oberhausenu a veľkolepá šou tam začala prekvapivo už o deň skôr. Piatkovú tlačovú konferenciu pred turnajom OKTAGON 53 totiž okorenila ostrá potýčka medzi Ivicom Truščekom (42-39) a Cihadom Akipom (6-1). Situáciu museli dokonca upokojovať spolumajitelia Pavol Neruda a Ondřej Novotný. Ako s k tomu postavil posledný menovaný?

Už tradičná tlačovka, ktorá sa koná deň pred galavečerom, býva vo väčšine prípadov len príjemným spestrením pre fanúšikov. V Oberhausene sme sa však dočkali poriadne nečakaného vyvrcholenia. Pri záverečnom staredowne talentovaný bojovník napadol skúseného chorvátskeho veterána a údery lietali hlava-nehlava. Dôvodom Akipovho konania mala byť Truščekova reakcia na urážku jedného z jeho rodinných príslušníkov.

Samozrejme, takéto incidenty sú nepríjemnou komplikáciou pre každú špičkovú organizáciu, a preto sa prítomní účastníci snažia rozohnených „býkov“ skrotiť v čo najkratšom možnom čase. Keďže na pódiu sú vždy prítomní aj spolumajitelia OKTAGONu Pavol Neruda a Ondřej Novotný, zhostili sa tejto náročnej úlohy práve oni. Jednému z nich sa navyše ušla jedna tvrdá rana.

„Mela na tlačovke a Paľo dostal delo. Ledva človek priletí, tak padajú facky. Zaujímavá tlačovka a horúca krv v niektorých dueloch. Akipa vs. Trušček a Dulatov vs. Palailogos majú určite ešte väčší náboj než doteraz. Každopádne, „chlapci sú späť v meste“ a môžeme sa tešiť na skvelý turnaj s piatimi českými a jedným slovenským zápasníkom. Tešíme sa na vás,“ opísal svoje bezprostredné pocity Novotný na sociálnej sieti Instagram.

Galavečer OKTAGON 53 v nemeckom Oberhausene, ktorý odštartuje o 18:00, ponúkne priaznivcom zmiešaných bojových umení desať atraktívnych súbojov, pričom hlavným ťahákom bude bitka o titul v slamovej divízii medzi Katharinou Dalisdou (10-3) a Evou Dourthe (8-5). Vzhľadom na včerajšie udalosti je ale jasné, že nás čaká aj nekompromisné vyrovnávanie účtov. Ako to dopadne?

 Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: Instagram/@ondrejnovotny, Autor: Kamil Schreiber