Príde po odplate Jungwirthovi odveta s Brožom? Pukač: Chcel som náš duel dostať do Edenu

Zdroj: OKTAGON MMA

Najskôr jedna odveta, potom druhá. Všetko nasvedčuje tomu, že takto bude vyzerať nadchádzajúci program Roberta Pukača (16-12-1). Jeden z najskúsenejších bojovníkov domácej scény iba pred niekoľkými dňami prostredníctvom sociálnych sietí vyzval  do boja Christiana Jungwirtha (14-8). Hodeného lana sa okamžite chytil nielen jeho súper a fanúšikovia, ale aj samotná organizácia OKTAGON MMA. 

Robert Pukač si s nemeckým „Keltom“ prvýkrát zmeral sily v marci 2022. Koniec konfrontácie vtedy nastal po druhom kole. Nezhodoval sa však s predstavami ani jednej zo zúčastnených strán. Odveta s odstupom času by preto dávala zmysel. „Potrebujem si to vyriešiť z takého svojho hľadiska, aj kvôli fanúšikom. Zo zápasu som vtedy odstúpil, čo je nevídaná vec. Mám pocit, že to dlžím aj Jungwirthovi. Je to veľký bojovník a rozhodne nechcel, aby ten duel dopadol takto,“ vysvetlil 31-ročný bojovník, prečo rivalovi z minulosti adresoval výzvu. 

Christian Jungwirth sa hodenej rukavice hneď chopil. Stanovil ale jednu podmienku. Pred domácimi fanúšikmi v Stuttgarte chce päťkolovú bitku. Keďže v hre nebude opasok, na pôde OKTAGON MMA by šlo o pomerne nevídaný stret. „On sa odvtedy neskutočne vyvinul, stal sa divácky populárnym. Ja mám rád takéto výzvy. Vždy som zápasil iba s elitou, ťažkými súpermi. Inak to nebude ani teraz. Chcem si dokázať, že aj s týmto bláznom mám na to,“ zložil kompliment svojmu potenciálnemu konkurentovi ostrieľaný Slovák. 

„Myslím si, že od začiatku nastolí vysoké tempo, keďže je to jeho štýl boja. Neočakávam opatrný priebeh, skôr to bude už od začiatku silný zápas,“ predpokladá muž, ktorý je na profesionálnej scéne už viac ako jednu dekádu. Keď vkročí do klietky najbližšie, oslávi malé jubileum, keďže medzi elitou zaknihuje predstavenie s poradovým číslom tridsať. 

Priaznivci navyše stále bažia po sľúbenej odvete s Miroslavom Brožom (16-3-1). Konať sa mala vlani v hlavnom meste, ale plány prekazili zdravotné problémy Čecha. „Chcel som náš duel dostať do Edenu. On ale povedal, že chce, aby k tomu prišlo v Bratislave. Nech mi to vráti, keďže naposledy sme sa stretli v Prahe. Nemám s tým problém, bol by som veľmi rád,“ netajil v exkluzívnom rozhovore pre MaxMMA autor siedmich ukončení pred časovým limitom. 

Bezmála polhodinový rozhovor s Robertom Pukačom nájdete na našom Herohero. Moderátor Robert Kmeťo sa so skúseným slovenským zápasníkom zhováral na tému zmeny prezývky, neustále sa rozvíjajúceho projektu Fightingslava, názoru na kontroverznú organizáciu Clash of the Stars a mnohých ďalších zaujímavých tém. Pridaj sa do našej komunity na spomínanej platforme, dopraj si špeciálny pohľad poza oponu nielen domácej scény a vychutnávaj si pravidelné rozhovory s tými najkompetentnejšími. 

Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: MaxMMA.sk