VIDEO: Submisia, akú ste ešte nevideli! Slovenský talent zaskočil súpera aj komentátorov

Zdroj: Instagram / @brezojr

Športová hala v Martine hostila 16. decembra podujatie Colosseum Fight Night 3, ktoré nieslo podtitul “Keď peklo zamrzne“. Na turnajovej karte sa objavili aj mená dvoch talentov slovenského MMA – Mário Brezovský a Pavol Biroš. Prvý menovaný neváhal, chopil sa príležitosti a duel so svojím krajanom využil na ukážkové ukončenie protivníka. Prekvapený ostali aj samotní komentátori.

Nechýbalo však veľa a zápas mladíkov sa vôbec nemusel konať. Obaja sa totiž nemali stretnúť v sobotu v Martine, ale deň predtým v rámci inej akcie na východnom Slovensku v Prešove. Tá sa ale zrušila, no vedenie CFN neváhalo, borcov si pozvalo k sebe a ich vzájomné meranie síl odštartovalo vyššie spomínaný martinský galavečer. Príprava a tréningový proces tak pred Vianocami nevyšli navnivoč, nádejní amatéri sa proti sebe postavili v súboji vypísanom do 69 kg.

Krok zo strany organizácie ocenili bojovníci aj ich kluby. Väčšiu radosť z toho napokon mohol mať Brezovský, všetko vďaka parádne prevedenej i skutočne nevídanej submisii. Športovec, ktorý má na svojom konte aj duely v boxe či kickboxe a preferuje boj v postoji, sa prezentoval skvelou prácou na zemi. Najprv doslova sedel na svojom oponentovi a posielal mu jeden úder za druhým. Biroš sa snažil vstať zo zeme a protivníka chcel zo seba striasť, to sa o pár chvíľ ukázalo ako veľmi nešťastné riešenie.

Pri pokuse o pretočenie mu Brezovský chytil nohu, pevne ju držal a tlačil do neprirodzenej polohy. Niekoľko sekúnd mal Biroš svoju ľavú nohu dokonca povedľa tela za hlavou, netrvalo dlho a bol nútený odklepať. Rozhodca celý stret ukončil a šikovný ťah mladého Slováka slávil úspech. Jeden komentátorov to ohodnotil slovami: „Toto je nádhera. Na našej scéne som to ešte nevidel.“

Rodák zo Žiliny bol poháňaný aj prehrou, ktorú si nedávno pripísal v Albánsku vo štvrťfinále svetového šampionátu. „Myslím si, že som tam nechal naozaj všetko, no predsa len som z toho mierne smutný. Veľa som tomu obetoval a stále sa do toho snažím dávať  všetko, čo môžem, nech som pripravený viac ako na sto percent. Chcem byť najlepší a nie je to práve najideálnejší pocit, keď spravím maximum a nevyjde to. Taký je však život bojovníka. Beriem to ako motiváciu,“ uviedol po návrate z MS pre Max MMA.

Dvadsaťročná vychádzajúca hviezda sa môže pochváliť už tromi titulmi v organizácii MAMMAL. Nad prechodom k profesionálom v blízkej dobe ešte nepremýšľa. Na nič netlačí a kariére necháva prirodzený priebeh. Pripravuje sa aj v poľskom Tešíne, reprezentuje však farby žilinského Wolf Pride Gymu. Najbližšie ho v klietke čaká ďalší krajan – Lukáš Soroka, s ktorým sa 20. januára 2024 zoči-voči stretne v Nitre na podujatí FABRIQ 4. Opäť ale pôjde o amatérsky súboj.

Zdroj: MaxMMA.sk, autor