VIDEO: Hrôzostrašná tragédia! Iba 14-ročný boxer prišiel o život priamo na zápase

Telegram/@a_lutikov

Deň, na ktorý tak skoro nikto z prítomných nezabudne. Počas boxerského turnaja mládežníkov v Rusku zomrel talentovaný 14-ročný Timofej Šardin. Obrovská tragédia poznačila celú tamojšiu športovú obec. Prípadom sa už dokonca zaoberá aj polícia. Čo sa vlastne stalo a dalo sa tomu zabrániť?

V Pervouralsku vo Sverdlovskom regióne sa počas víkendu uskutočnil turnaj, ktorý vyvrcholil tým najhorším možným spôsobom. Spomínaný Šardin vo finále narazil na nekompromisného súpera, čo sa mu napokon stalo osudným. Po sérii tvrdých úderov skolaboval a upadol do bezvedomia. Poslednýkrát vydýchol pri prevoze sanitkou do miestnej nemocnice.

Zdalo sa, že talentovaný mladík ustál zápas len s ľahkým otrasom, no vo chvíli, keď rozhodca aktérov oddelil od seba, začal nekontrolovane cúvať k povrazom, kde sa po chvíli zrútil k zemi. „Keď ten chlapec začal byť mimo, arbiter duel neukončil. Aj preto minul niekoľko rán. Jeho súper bol navyše o kúsok menší a v ten ho moment ho trafil do oblasti pečene,“ citoval britský denník The Sun jedného z očitých svedkov.

Viacerí prítomní diváci sa zhodli, že rozhodca čakal až príliš dlho s ukončením a v prípade jeho rýchlejšej reakcie sa mohlo tragédii zabrániť. Žiaľ, to sa nestalo. Síce k Šardinovi po kolapse okamžite pribehli tréneri i zdravotníci, ale zlepšiť jeho zdravotný stav sa už nepodarilo.

Smutnú udalosť však sprevádzala ďalšia podivná okolnosť. Vedenie hotela, v ktorom sa podujatie konalo, nechcelo prichádzajúcej sanitke otvoriť závoru na vstup do areálu. Problém našťastie po krátkej chvíli vyriešil dospelý muž, ktorý ju svojpomocne zdvihol.

To, či by lepší verdikt rozhodcu a promptnejšia reakcia hotela skutočne zachránili život nádejného boxera, sa ale nikdy nedozvieme. Video z inkriminovaného zápasu zverejnil na sociálnej sieti Telegram novinár Alexander Lyutikov.

Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: TheSun, Telegram/Alexander Lyutikov, Autor: Kamil Schreiber