Slovenská hviezda na oddych ešte nemyslí: Chochlíkovú čaká pred Vianocami posledná prekážka

Jedna z najväčších hviezd domácej scény sa chystá na ďalšiu náročnú misiu v kolíske thajského boxu na ikonickom štadióne Rajadamnern v Bangkoku. Monika Chochlíková bude bojovať o ďalší pás do svojej zbierky a nielen to, prestíž tohto súboja bude ešte významnejšia. Chochlíkovú čaká duel proti thajskej hviezde Ngaoprajan a 22.12. si dá zápas o Interkontinentálny titul WMC.

Slovenka je pritom zároveň majsterkou sveta WMC a práve posledná obhajoba v Trenčíne ju posunula do tohto duelu, ale v tomto prípade ide o váhu vyššie. A to nie je všetko. Keďže Ngaoprajan je dvojkou a Chochlíková štvorkou rebríčka štadiónu Rajadamnern, pôjde o tzv. titulový eliminátor. To znamená, že víťazka si oficiálne zabezpečí titulovú šancu proti novej šampiónke.

„Toto je posledná prekážka, ktorá stojí v mojej ceste za titulom štadióna Rajadamnern. Keď sa mi podarí vyhrať nad Thajkou, ktorá je aktuálna dvojka v rebríčku, budem môcť vyzvať držiteľku titulu. A to, že tento zápas je navyše ešte o interkontinentálny pás WMC a dokonca o kategóriu vyššie ako normálne zápasím, je len čerešnička na torte,“ hovorí odhodlaná Chochlíková, ktorá práve v piatok odlieta do Thajska.

Novú šampiónku pritom spoznáme hneď deň na to, 23.12., kedy nová šampiónka vzíde zo súboja jednotky a trojky rebríčka, teda Somratsamee z Thajska proti Sevgi z Turecka.

Karty sú rozdané a titulová hra je tak naplno rozohratá. Chochlíková a jej tím vedia, že ak sa chcú stretnúť s víťazkou súboja Somratsamee – Sevgi, teraz nemôžu zaváhať. „Je to pre nás veľmi dôležitý zápas, keďže naším najväčším cieľom je aktuálne zisk opasku na
Rajadamnerne. Ngaoprajan je naozaj ťažká súperka, ale verím, že Monika ju dokáže knokautovať, lebo je v dobrej forme. Bola by to cenná výhra a potom by nás už čakal riadny titulový zápas o opasok Rajadamnernu,“
uviedol tréner Tomáš Tadlánek.

A v Thajsku tentokrát nebude zápasiť len Monika Chochlíková, ale tiež jej tímový kolega Rastislav Klimáček. Ten si svoju príležitosť vybojoval na poslednom turnaji PML, kde sa stal šampiónom a v rámci projektu Road to Rajadamnern ho rovnako čaká predvianočný duel v Thajsku.

Chochlíková a Klimáček sa tak predstavia na legendárnom štadióne, čo dokazuje, aká veľká príležitosť čaká na českých a slovenských bojovníkov vďaka spolupráci PML a Rajadamnernu.

Zdroj: PML