PML 8: Finále plné emócií, hodený uterák a historická premiéra MMA

Zdroj: PML

Najväčšia československá postojová organizácia úspešne vkročila do novej éry. Turnaj PML pozostával historicky po prvý raz nielen zo zápasov thajského boxu, ale aj MMA. Vypredaná Hala STARS v Třinci sledovala tucet atraktívnych meraní síl, z ktorých hneď polovica priniesla ukončenia pred časovým limitom.

Účastníčkou historicky prvého vystúpenia pod pravidlami MMA na pôde PML bola Veronika Smolková (3-3). Obľúbenú slovenskú bojovníčku privítali naši západní susedia ako doma a už od prvých sekúnd ju hnali vpred. „Atmosféra bola neskutočná. Keď som počula, ako mi ľudia fandia, bol to ozaj krásny pocit. Cítila som sa ako u nás doma v Bystrici,“ s úsmevom na tvári hovorila reprezentantka Dracula Gym.

Bulharskú protivníčku Insav Alavia (1-1) ukončila už po 76 sekundách druhého kola nekompromisnými údermi pri pletive. Za tento počin si navyše vyslúžila bonus vo výške 500 euro. „Vedela som, že keď chcem v Oktagone bojovať o titul, tento zápas jednoducho nemôžem prehrať. Bol to tlak, ale našťastie mám okolo seba výborných trénerov, so všetkým mi pomohli a nakoniec sme to zvládli,“ tešila sa šťastná víťazka.

Ligocki chce OKTAGON, Macek zápasovú nádielku

Azda najväčšiu podporu spomedzi všetkých protagonistov podujatia mal domáci Daniel Ligocki (2-1). Veľká vychádzajúca hviezda síce po prvých dvoch kolách na body prehrávala, no v tretej časti konfrontácie Melvina Maného (1-2) doslova uspala. „Bola to taktika, vyčkávali sme na moment, kedy bude vyšťavený a doručíme takedown. Žiaľ, ja som cítil, že klepal, ale rozhodca to nezastavil. Pri takýchto veciach sa nečaká,“ komentoval svoj výkon bezprostredne po turnaji. Čech usadený v prestížnom nemeckom UFD Gym po cennom víťazstve neskrýval ambície postupu do OKTAGON MMA.

Rolu favorita si bez väčších komplikácií ustrážil Filip Macek (28-19-1). Kmeňový zápasník poľského KSW donútil v prvom kole odklepať tajomného Meijyho Batistu (7-3) z Brazílie. „Podľa všetkého by som sa mal o mesiac predstaviť vo Francúzsku a potom sa znovu vrátiť do KSW,“ načrtol nadchádzajúce plány na tlačovej konferencii, pričom nevylúčil ani opätovný návrat pod vlajku PML, keďže do konca roka by rád stihol aspoň šesť predstavení.

Po vyše roku od nepríjemného zranenia sa do klietky vrátil Vojto Barborík (14-3). Elitný Slovák mal meranie síl proti Paatovi Tsxapeliovi (13-8) po celý čas vo svojej réžii, diktoval tempo a po troch kolách si odniesol jednoznačný triumf na body. „Po psychickej stránke to bolo náročné, keďže som v zápasoch perfekcionistom. Predstavoval som si to inak, ale hlavné je, že som to po rok a pol trvajúcej pauze zvládol. Súper nebol žiadne orezávatko, bolo to náročnejšie ako som očakával,“ priznal jeden z najlepších domácich bojovníkov.

Finále plné emócií

Vyvrcholenie celého večera patrilo finále pyramídy o titul vo váhovej kategórii do 75 kilogramov. Štvorčlenný pavúk odštartoval ešte na začiatku karty, takže víťazi absolvovali v priebehu niekoľkých hodín rovno dve náročné konfrontácie. O opasok napokon v hlavnom dueli turnaja PML 8 zviedli súboj obrovské talenty československej scény – Adrián Ertel a Dominik Tábor.

Vo vypätom zápase o všetko sa viac darilo prvému menovanému. Favorizovaného konkurenta pečiatkoval zo všetkých strán a dvakrát ho dokázal dostať do počítania. Oponenta stačilo ešte raz poslať k zemi a bolo by rozhodnuté. Prišiel ale šok. V ďalšej kombinácii vyskočilo Slovákovi rameno. Napriek bolestivej grimase v tvári chcel zariskovať a pokračovať. Zdravie bojovníka je však prvoradé, z rohu preto priletel do ringu uterák. Premiérová prehra medzi profesionálmi mala poriadne trpkú príchuť.

Sklamaný a ubolený 21-ročný prospekt odchádzal do útrob v opatere lekárov. Šampiónom PML sa stal Dominik Tábor, ktorý okamžite ukázal športového ducha a protivníkovi navrhol odvetu. Český víťaz napísal obdivuhodný príbeh. Ešte na jeseň 2021 nevedel, či sa vôbec niekedy postaví na vlastné nohy. V lese chytil kliešťa a lymská borelióza ho posadila na invalidný vozík. Napriek nepriaznivým prognózam sa dokázal vrátiť a dokázať, že patrím k absolútnej špičke.

 Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

VÝSLEDKY PML 8:

(*hrubým písmom označený víťaz zápasu)

THAJSKÝ BOX

Olga Kvaiserová – Irena Smolíková (bodové rozhodnutie)

Patrik Ilušák – Adrián Ertel (bodové rozhodnutie)

Dominik Tábor – Mark Hegedüs (bodové rozhodnutie)

Lucie Neaguová – Marcela Šafranová (bodové rozhodnutie)

MMA

Veronika Smolková – Insav Alavia (2. kolo, TKO)

Daniel Ligocki – Melvin Mané (3. kolo, submisia)

Giovanni Melillo – Adam Horváth (1. kolo, submisia)

Filip Macek – Meuji Batista (1. kolo, submisia)

Vojto Barborík – Paata Tsxapelia (bodové rozhodnutie)

THAJSKÝ BOX

Ondřej Malina – Josef Talafous (bodové rozhodnutie)

David Křistek – Juraj Tutura (1. kolo, TKO)

Adrián Ertel – Dominik Tábor (hodený uterák rohu Ertela)

Zdroj: MaxMMA.sk