Chcem titul v OKTAGONe, nemohla som prehrať: Profi výkon Smolkovej odštartoval novú éru PML

Zdroj: PML / Peter Dzurjanin

Priekopnícka a nová éra Professional Muaythai League má za sebou vydarený štart. Najväčšia slovenská postojová organizácia bojových umení sa doposiaľ prezentovala výhradne zápasmi thajského boxu. V sobotu 3. februára však do svojho programu premiérovo zaradila aj duely MMA. Účastníčkou historicky prvého takéhoto vystúpenia v PML bola Veronika Smolková (3-3), ktorá okrem tohto zápisu zaknihovala aj veľmi cenný triumf.

Dejiskom v poradí ôsmeho turnaja z produkcie PML bolo české mesto Třinec a tamojšia Hala STARS. Po štyroch predstaveniach muaythai bojovníkov prišiel na rad v rámci spomínanej organizácie veľkolepý debut merania síl v MMA. Postarali sa oň práve slovenská zápasníčka a jej bulharská oponentka Insav Alavia. Smolková si možnosť výhry nenechala ujsť a protivníčku ukončila po 76 sekundách druhého kola tvrdými údermi pri pletive.

„Skvelé pocity, práve pre toto som tak tvrdo trénovala. Bola som na rôznych kempoch, do tejto prípravy som dala veľmi veľa. Prvýkrát som zhadzovala do 57 kg, som na seba hrdá. V tomto zápase som prístupom bola prvýkrát ako profesionál, radosť je o to krajšia. Vyhrala som aj bonus, aj o to je to lepšie, lebo aspoň viem, že môžem ísť na ďalší kemp,“ tešila sa víťazka pred mikrofónom MAX MMA.

Podujatie sa síce odohrávalo v Českej republike, no atmosféra bola pre odhodlanú športovkyňu ako v domácom prostredí. Prekvapilo ju to? „Určite áno. Hala je síce menšia a nevojde sa tu príliš veľa ľudí, ale atmosféra bola neskutočná. Keď som počula, ako mi ľudia fandia, bol to ozaj krásny pocit. Cítila som sa ako u nás doma v Bystrici. Nikoho tu nemám ani nepoznám, ale aj tak mi diváci fandili, Bolo to fakt krásne,“ neskrývala ďalšiu radosť.

Víťazstvo bolo vytúžené o to viac, že ostatné predstavenie bolo pre Smolkovú skutočne nešťastné. V októbri 2023 totiž na bratislavskom Zimnom štadióne Ondreja Nepelu bola veľmi blízko k triumfu. Na galavečer OKTAGON 47 v strete s Megan Morris dominovala a podľa všetkého by vyhrala na body. Osudnými sa jej ale stali posledné chvíle, keď 13 sekúnd pred samotný záverom odklepala kvalitný armbar súperky.

„Počas prvého mesiaca prípravy na Třinec som v sebe stále cítila duel z Bratislavy, myslela som na to. Veľmi som teda chcela, aby mi to teraz vyšlo a všetky tie negatívne emócie potom opadli. Vedela som, že keď chcem v OKTAGONe bojovať o titul, tak tento zápas proste nemôžem prehrať. Bol to tlak, ale našťastie mám okolo seba výborných trénerov, so všetkým mi pomohli a nakoniec sme to zvládli,“ priznala sa a vzápätí prezradila svoje ďalší program: „Najbližší zápas ma čaká na DFN, potom by som sa chcela vrátiť do OKTAGONu. Ak mi dajú šancu, určite ju vezmem.“

Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: MaxMMA.sk, autor