Muradov sa v klietke ohrial iba 11 sekúnd. Palec som cítil až v mozgu, reagoval na osudný moment

Zdroj: UFC

Takto si svoju premiéru v novom kalendárnom roku rozhodne nepredstavoval. Makhmud Muradov (26-8) sa dlhé týždne pripravoval na svoju siedmu výzvu v UFC, napokon ale nemal príležitosť dokázať svoje kvality. Z klietky odchádzal už po niekoľkých sekundách sklamaný a so slzami v očiach. No nie preto, že by ho súper dokázal premôcť. 

O osude konfrontácie rozhodla hneď jedna z prvých kombinácií. Aliaskhab Khizriev (14-0) zasiahol svojho súpera nešťastne do oka už po jedenástich sekundách. Uzbek úzko spojený s Českom dostal priestor na to, aby sa z nepríjemného momentu oklepal, avšak snažil sa márne. Lekár sa z bezpečnostných dôvodov rozhodol meranie síl expresne rýchlo ukončiť. 

U oboch protagonistov zavládlo v klietke obrovské sklamanie. Bývalým bojovníkom OKTAGON MMA značne lomcovali emócie. Od hnevu odhodil chránič zubov a neubránil sa slzám. „Prvá vec, čo by som chcel povedať, je, že som v poriadku. Len to oko nemôžem veľmi otvoriť. Žiaľ, nejde to. Palec som cítil až v mozgu,“ prihovoril sa svojim fanúšikom prostredníctvom sociálnych sietí. 

Autor okrúhlych dvadsiatich ukončení pred časovým limitom si na doposiaľ neporazeného Rusa veril. „Asi sa to muselo stať, len ma štve príprava, ktorú som absolvoval. Trénoval som na sto percent, všetko som odsunul bokom. Pracoval som tvrdo, ale asi sa to naozaj muselo udiať,“ snaží sa športovo prijať sklamanie z víkendového turnaja UFC v Las Vegas.

Podľa dostupných záberov vyzeralo zranenie veľmi škaredo. Makhmud Muradov nevedel oko ani otvoriť. Viac detailov o zdravotnom stave odhalia až podrobnejšie vyšetrenia. „Vďakabohu za všetko. Ďakujem všetkým, ktorí za mnou stoja. Ideme ďalej. Teraz ideme do nemocnice a uvidíme, čo povedia,“ zakončil svoj krátky príhovor. 

Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: MaxMMA.sk