Novotný sa zastáva Piráta: Stále si má prečo veriť! Ak porazí Karlosa…

Zdroj: OKTAGON MMA

Z výsledkového hľadiska mu síce posledné obdobie nevyšlo podľa predstáv, svojej povesti ale opäť neostal nič dlžný. Samuel Krištofič (16-6) necúvne pred žiadnou veľkou výzvou, čo potvrdil kývnutím ponuky na zápas s legendou československej scény menom Karlos Vémola (36-7). Rozhodnutie „Piráta“ ocenil aj Ondřej Novotný, spolumajiteľ OKTAGON MMA.

Elitný slovenský bojovník ťahal v predchádzajúcich dvoch bitkách za kratší koniec. Hoci si mohol od náročných misií minimálne na chvíľku oddýchnuť, zvolil inú možnosť. „Pirát má a vždy mal mentalitu víťaza a toho, kto sa vidí ako alfa samec. Je to niekto, kto aspoň verejne nad sebou nijak nepochybuje. A keď sa pozrieme, s kým prehral, vidíme, že si stále môže veriť,“ hovoril v rozhovore pre sport.cz Ondřej Novotný.

„Prehral veľmi rýchlo s Bryczekom, ktorý bol v životnej forme. Pokiaľ on trafí, tak to môže byť koniec. Predtým prehral s Lohorém a Kinclom na body, kde to bol atraktívny zápas a v piatom kole to vyzeralo všelijako,“ zastáva sa víťaza druhej série reality šou OKTAGON Výzva jeden z hlavných mužov bleskovo napredujúcej európskej ligy.

Prijatie ponuky na konfrontáciu s legendárnym Karlosom Vémolom so sebou automaticky prináša ťarchu v podobe obrovského tlaku. Zatiaľ čo niektorých vyzývateľov dokáže tento faktor zlomiť, „Pirát“ si takéto vplyvy vyslovene užíva. „Uvedomuje si a chápe, že pokiaľ ho porazí a zavrie mu hubu, ako on sám už veľmi dlho hovorí, je späť na koni a všetky prehry sa mažú. Keď som s ním hovoril, zaujímalo ma, aká bola jeho motivácia. Odpoveď mi dala jasný dôvod ten zápas usporiadať,“ prezrádza jeden zo zakladateľov a majiteľov organizácie vystupujúcej pod žlto-čierno vlajkou.

Rivalita medzi ikonami domácej scény sa už zdala byť uzavretou minulosťou. S príchodom decembrového merania síl ale opäť ožíva, čo všetkému iba pridáva na atraktivite. „Nechcel som robiť zápas, do ktorého niekto pôjde ľahostajne alebo pre peniaze. Ja chcem vidieť duel, kde sa tí dvaja naozaj nemajú radi a chcú jeden druhému, ako hovorí Pirát, zneuctiť telo,“ so smiechom na záver vysvetľuje Ondřej Novotný.  

Zdroj: sport.cz, autor SB