Po potvrdení zápasu s Vémolom začali ľudia Pirátovi gratulovať: Toto pre mňa nie je víťazstvo!

Samuel Krištofič (zdroj: IG/pirat_kristofic)

Samuel Krištofič (16-6) dlho nad tým, či príjme výzvu od Karlosa Vémolu (36-7), nerozmýšľal. Na OKTAGON 51 v Prahe ožije niekoľkoročná rivalita, ktorá svojho času rozdeľovala fanúšikovské obce na Slovensku a v Českej republike. Konečne nastal čas na vyrovnanie účtov a určenie toho, kto z týchto dvoch bojovníkov je lepší.

Populárny „Terminátor“ mal pôvodne v pláne nastúpiť 29. decembra 2023 proti Patrikovi Kinclovi (27-10), ten ale uprednostnil meranie síl so slovenským borcom Vlastom Čepom (12-2). Vémola si tak na v českej metropole zmeria sily s „Pirátom“. Rivalita, ktorá hýbe československou MMA scénou už niekoľko rokov, teraz dostane svoje želané vyvrcholenie.

Najväčší zápas kariéry

„Pirát“ vyhľadáva iba veľké výzvy, čo opäť potvrdil kladnou odpoveďou na ponuku prvého Čecha v UFC. „Prišla možnosť a chytil som sa jej. Keby si mám vybrať súpera, určite by bol jedným z tých, proti ktorému by som chcel nastúpiť. Keby k tomu nikdy nepríde, mrzelo by ma to, pretože sme spolu mali mať zápas pred pár rokmi. S kým by som mal chcieť zápasiť, ak nie s ním? Aspoň ja to tak vnímam. Ľudia by si mali dávať vysoké ciele,“ rozhovoril sa rodák z Bernolákova v rámci relácie GnP, kde debatoval s Robom Kmeťom a Janom Malachom (15-14).

„Človek ide do rizika, že to nemusí vyjsť, ale o tom to je, že by sme mali ísť mimo našej komfortnej zóny,“ myslí si víťaz druhej série reality šou OKTAGON Výzva. Protagonisti sa dohodli na váhovom limite nepresahujúcom 88 kilogramov: „Je to zápas mimo mojej váhovej kategórie, ide mimo zmluvu, ale nemal som nijaké špeciálne nároky a vyjednávania preto neboli zdĺhavé. Tomuto športu som obetoval veľa a povedzme si to otvorene, Karlos je najpopulárnejší zápasník z Česka a zo Slovenska, preto to bude najväčší zápas mojej kariéry.“

Karlos je buldozér. Attila a Kincl ako inšpirácia

Recept na úspech bude hľadať u nedávnych premožiteľov nadchádzajúceho konkurenta. „Budem sa inšpirovať Patrikom Kinclom, Attilom Véghom, ale aj inými zápasmi, z ktorých sa niečo dá vziať. Karlos je nižší a nevyťahuje úderové techniky, ale je to buldozér. Snažiť sa pred ním cúvať a byť ľahký na nohách nestačí,“ načrtáva možnú cestu k víťazstvu bývalý dočasný šampión strednej váhy OKTAGON MMA.

Obľúbeného slovenského bojovníka hneď po oznámení zápasu zaplavili stovky správ. Niektoré z nich so zaujímavým obsahom. „Veľa ľudí mi k zápasu gratuluje, vravím im, čo vám je*e, toto pre mňa nie je víťazstvo, gratulujte mi potom, keď vyhrám. Ľudia to vnímajú a na človeka duel s Karlosom vyvíja tlak. Pocítil to aj Pavol Langer, ale ja to mám rád, užívam si to,“ smial sa v relácii GnP jeden z najpopulárnejších slovenských bojovníkov a autor šestnástich kariérnych triumfov.

Poriadny MMA ohňostroj

Obaja proti sebe mali nastúpiť v roku 2021, ale napokon k duelu neprišlo, pretože „Terminátor“ mal problémy s rukou. „Od tej doby pretieklo veľa vody, ale stále tam nejaká rivalita je. On stále rýpe, verím tomu, že niečo príde aj teraz. Tak to vlastne medzi nami začalo. Ja sa teším, že je to tu, verím, že sa nikto nezraní, a že na Silvestra ukážeme ľuďom poriadny ohňostroj,“ približuje „Pirát“ rivalitu s Vémolom.

„Som namotivovaný, všetko som dal preč, toto budú pre mňa Vianoce. Zrušil som zaplatenú dovolenku na Maledivách, chcem dokázať, čo viem a potom budú Vianoce aj každý deň,“ dodal Krištofič, ktorý bol v 22 zápasoch profesionálnej kariéry ukončený iba raz, v zápase s Robertom Bryczekom (17-5) počas turnaja OKTAGON 45.

Zdroj: MaxMMA.sk, autor JV