VIDEO: Nečakané ukončenie v UFC. Brazílčanka naplno využila ženské zbrane

Zdroj: Instagram/@melissagattomma, UFC

Na nedávnom podujatí UFC Fight Night sa bolo opäť na čo pozerať. Spomedzi štyroch predčasných ukončení spôsobom KO/TKO však fanúšikov najviac zaujalo to, o ktoré sa v súboji Brazílčanok postarala Melissa Gatto (9-2-2). Triumf proti krajanke Tamires Vidal (7-3) si pripísala vďaka nezvyčajnému úderu. Také niečo môžeme vidieť len v ženskom MMA!

Zástupkyne bantamovej divízie nastupovali do klietky v Las Vegas s rovnakým cieľom. Po prehrách vo svojich posledných vystúpeniach túžili po návrate na víťaznú vlnu. Pochopiteľne, úspešná mohla byť iba jednej z nich. Napokon sa z cenného skalpu radovala skúsenejšia bojovníčka a navyše netypicky ohúrila svet zmiešaných bojových umení.

Rodáčka zo Sao Paula od úvodu potvrdzovala rolu papierovej favoritky, no „Tratora“ sa stále držala. Po dvoch kolách však bolo jasné, že pokiaľ chce vyhrať, musí doručiť predčasné ukončenie. Nuž, tento plán splniť nedokázala, a práve naopak Gatto sa blysla zaujímavým knokautom, keď naplno využila ženské zbrane.

Po tridsiatich sekundách o takmer tri roky mladšiu súperku prekvapila tvrdým úderom do oblasti hrudníka. Okamžite po ňom sa reprezentantka gymu Team Brothers schúlila do kĺbka a očakávala zastavenie rozhodcom. K nemu ale neprišlo. Následne Melissa neváhala, pokračovala v tlaku a zvíťazila. „Trafila ju do pŕs, to je povolená technika,“ argumentoval po konci duelu arbiter Chris Tognoni.

Nešlo pritom o žiadnu zhodu okolností či náhodu, no o dobre premyslený plán. Podobný „trik“ totiž Vidal už v minulosti raz vyšiel. „Samozrejme, nebola som prekvapená, pretože som sledovala jej posledné zápasy. Vždy to tak robí. Vždy sa snaží súboj prerušiť, ale rozhodca mi vravel, že nemám zastavovať. Išla som do toho a ukončila ju,“ opísala celú situáciu Gatto na oficiálnej tlačovej konferencii po turnaji.

Kvalitné vybavenie pre bojové športy nájdete na Drillex.sk!

Zdroj: Instagram/@combatbuzz, UFC, Autor: Kamil Schreiber