Nová antidopingová agentúra UFC zverejnila prvé výsledky svojej aktivity: Kto je testovaný najviac?

Zdroj: Instagram/@UFC

Najlepšia MMA organizácia na svete UFC dlhodobo dbá o to, aby jej zápasníci nepoužívali žiadne podporné látky na zlepšenie výkonov, a preto spolupracuje s antidopingovou agentúrou. Aj keď vedenie minulý rok nepredĺžilo dohodu so spoločnosťou USADA, rýchlo našlo náhradu v podobe Drug Free Sport. Známa firma teraz zverejnila výsledky za prvé tri mesiace. Ktorí bojovníci boli v tomto období najčastejšie testovaní?

UFC ukončilo spoluprácu s americkou antidopingovou agentúrou po dlhých ôsmich rokoch. Mnohí fanúšikovia tak začali špekulovať, či sa za tým náhodou neskrýva niečo viac. Šepkalo sa najmä o veľkom vplyve slávneho Conora McGregora (22-6), ktorý sa v klietke neobjavil už takmer tri roky, no momentálne je jasné, že sa tieto dohady nezakladali na pravde.

Hoci zamestnanci Drug Free Sport nie sú podľa čísel takí dotieraví ako ich predchodcovia, svoju prácu si poctivo plnia. Podľa oficiálnej správy z prvého štvrťroku roka 2024 vykonali celkovo 639 testov. To je síce o 457 menej, ako za rovnaké obdobie urobila vlani USADA, ale aspoň sa zápasníkom dýcha o niečo ľahšie. Nie všetci sú však na rovnakej úrovni.

Na základe výsledkov sa totiž Drug Free Sport najviac zamerala na spomínaného McGregora, ktorý bol za tri mesiace testovaný až päťkrát. Nemal pritom ani jeden zápas, no tento fakt výrazne nahráva tomu, že „Notoriousov“ veľkolepý návrat proti Michaelovi Chandlerovi (23-8) sa nezadržateľne blíži. Podľa zámorských médií by sme sa ho mali dočkať na podujatí 29. júna.

Z dostupných údajov ale môžeme vyčítať ďalšie pozoruhodné informácie. Na druhej priečke v počte vykonaných testov po hviezdnom Írovi nasledujú Sean Strickland (28-6) a Mayra Bueno Silva (10-3-1). Zamestnanci antidopingovej agentúry ich navštívili trikrát. Naopak ani jednu vzorku v úvode roka neodovzdali Islam Makhachev (25-1) a Alexander Volkanovski (26-4). O posledného menovaného sa nezaujímali, ani keď vo februári neúspešne obhajoval titul v perovej divízii.

Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: Drug Free Sport, Autor: Kamil Schreiber