Nezastaví sa ani náhodou: Bombardér Sivák mieri do ďalšieho titulového zápasu

Zdroj: RFA/Matúš Zeťák

(PR ČLÁNOK)

Český bojovník Václav Sivák sa predstaví ako hlavná hviezda turnaja RFA 16 v Opave. Do zápasu sa vracia necelé dva mesiace po jeho debute v KSW, ktorý prebehne koncom februára. Okrem Siváka v titulovom zápase sa diváci môžu na RFA 16 tešiť na Veroniku Zajícovú, Mariána Jakubíka, Adama Króla či bývalého vyzývateľa Patrika Záděru.

Asi márne by sme hľadali väčšiu hviezdu na česko-slovenskej postojovej scéne, než je Václav Sivák. Český BadBoy je medzi profesionálmi naďalej neporazený a nič sa nemenilo ani po RFA 14, kde zdolal húževnatého Nemca Hoppa jednoznačne na body. Duel však tentokrát nebol o titul. Necelý rok po jeho úspešnej obhajobe s Tokhtarovom znovu zabojuje o titul RFA na sliezskej pôde.

Do akcie sa vracia aj Veronika Zajícová, ktorá nevstúpila ideálne medzi profesionálky. Po troch tesných bodových zápasoch má aktuálne skóre 1-2 a pokiaľ sa jej nepodarí nabehnúť späť na víťaznú vlnu, môže to mať pre jej kariéru fatálne následky.

Patrik Záděra sa v RFA predstavil dokopy trikrát a ako porazený odchádzal jedine zo súboja proti Sivákovi. V titulovom zápase niekoľkokrát prežil klinickú smrť a dotiahol zápas do bodového verdiktu. Na svoj skvelý výkon vzápätí nadviazal na turnaji RFA 8, na ktorom zdemoloval Rolanda Tresóa. Po vyše ročnom čakaní na zápas v RFA sa český bojovník predstaví v Opave.

Premiérový triumf v RFA má za sebou aj Marián Jakubík, ktorý po dvoch prehrách Júliom Barretom a Ivanom Klevetsom uškrtil Dávida Tiepa na konci 1. kola. Mašina Adam Król si turnaj v rodnom Sliezsku nemôže nechať ujsť a pred domácim publikom sa pokúsi predĺžiť svoju neporaziteľnosť upraviť skóre na 5-0.

 Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: MaxMMA.sk