Nečakané vyvrcholenie KSW 86! Humburger stratil status neporaziteľnosti, Pešta sa v klietke dlho nezdržal

Humburger x Pešta (zdroj: IG/ksw_mma)

Okrem OKTAGONu a UFC priniesla počas tohto víkendu ďalší turnaj aj poľská organizácia KSW. Podujatie s poradovým číslom 86 zaznamenalo nečakané vyvrcholenie hlavného zápasu, ale aj merania síl dvoch českých bojovníkov. Ako sa darilo Dominikovi Humburgerovi (7-1) a Viktorovi Peštovi (19-8)?

KSW tentokrát rozložilo svoje stany v poľskom meste Vroclav. V hlavnom zápase večera proti sebe nastúpili v súboji o bantamový titul dvaja domáci zápasníci. Jakub Wiklacz (14-3-2) a Sebastian Przybysz (12-3-1) si v päťkolovom súboji nič nedarovali a do posledného momentu nebolo jasné, kto sa šampiónom divízie. Rozhodnutie arbitrov napokon odpoveď na túto otázku neprinieslo a opasok ostal po remíze bez svojho majiteľa.

Prečítajte si tiež

OKTAGON 46 Frankfurt: Výsledky

Českých a slovenských fanúšikov zaujímali najmä zápasy Dominika Humburgera a Viktora Peštu. Prvý menovaný sa predstavil v hlavnom predzápase. Proti nemu stál nebezpečný domáci bojovník Michal Michalski (11-5). Reprezentant našich západných susedov sľuboval poriadnu bitku, čo napokon aj splnil. Vo finále šlo o vôbec prvý duel turnaja,o ktorého osude museli rozhodnúť bodoví arbitri. Poliak zlomil súboj vo svoj prospech v treťom kole, keď dočasného šampióna RFA dostal na zem, kde meranie síl takticky odkontroloval. Dominik Humburger musel po kvalitnom výkone prekúsnuť prvú prehru vo svojej profesionálnej kariére.

V prípade Viktora Peštu, ktorý otváral hlavnú kartu, to bolo o čosi veselšie. Veterán UFC a niekdajší šampión organizácie OKTAGON MMA čelil taktiež domácemu bojovníkovi, bol ním Filip Stawowy (10-3). Český zástupca predviedol organizovaný a takmer bezchybný výkon. Zápas napísal svoj koniec v prvom kole, keď Čech súperovi uštedril rear-naked choke a ukončil ho na submisiu. Viktor sa vrátil na víťaznú vlnu po dvoch za sebou idúcich porážkach, zároveň vstúpil do KSW správnou nohou.

Zdroj: MaxMMA.sk