Koniec kariéry ako z najhoršieho sna! Mal mať zápas v OKTAGONe, teraz mu hrozí tvrdá basa

Instagram/@thepolishbear_pm, PFL

Život vie byť niekedy poriadne nevyspytateľný. Raz ste hore, ale v zlomku sekundy sa môžete ocitnúť na úplnom dne. Svoje by o tom vedel povedať poľský bojovník Przemyslaw Mysiala (24-12-1), ktorý mal ešte v novembri absolvovať premiéru v OKTAGONe. Teraz je však za mrežami a čaká ho tvrdý trest.

„Polish Bear“ sa mal predstaviť na podujatí v Manchestri proti Stuartovi Austinovi (17-8), no k ich súboju napokon nedošlo a momentálne hrozí, že 41-ročný borec už ďalšiu šancu nedostane. Pred pár dňami sa totiž v Anglicku, kde dlhodobo žije, dostal do vážnych problémov so zákonom a zrejme pobudne niekoľko rokov v base. Za všetko, zdá sa, môže jeho „práca“ mimo MMA.

Mysiala podľa informácii britského denníka The Sun pôsobil ako kuriér drogového gangu, ktorý do mesta Norfolk dovážal obrovské množstvo kokaínu. Pred nedávnom ho ale po doručení dvojkilogramovej zásielky na diaľnici odchytili policajti. Tí monitorovali celú transakciu a v aute mu dokonca našli 72-tisíc libier v hotovosti.

Bývalý šampión organizácie FEN a titulový vyzývateľ v KSW bol následne magistrátnym súdom uznaný za vinného a je vysoko pravdepodobné, že slobodu si istý čas neužije. Síce skúsený Poliak obvinenie odmieta, no dôkazy proti nemu boli také silné, že miestnej porote stačili len tri hodiny na to, aby vydala rozhodnutie. Podľa jeho obhajcu navyše v tomto prípade vystupoval len ako „vymáhač dlhov“.

Motívom tohto nelegálneho konania mali byť Mysialove finančné problémy, do ktorých sa dostal počas koronavírusovej pandémie, tvrdí štátny zástupca. Momentálne tak reprezentant London Shootfighters ostáva vo väzbe, kde si do 8. februára počká na vynesenie finálneho rozsudku. Možnosť prepustenia na kauciu sudca zamietol. Pri výmere trestu by mu ale aspoň malo pomôcť, že doteraz nemal žiadny záznam v registri trestov.

 Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: The Sun, Autor: Kamil Schreiber