Aspinall sa oprel do Jonesa, ten reagoval tvrdými slovami: Milujem, keď sa niekto stavia do roly obete, výhra nad tebou mi nedá nič!

www.skysports.com

Ťažká váha UFC si po dlhej dobe zažíva opäť raz komplikovanú situáciu. Hra o tróny na čele divízie sa zamotala potom, ako sa právoplatný šampión Jon Jones (27–1) zranil na jeseň pred titulovou obhajobou proti Stipemu Miocicovi (20–4). Aby toho nebolo málo, vedenie organizácie sa rozhodlo, že sa na turnaji UFC 295 uskutoční duel o dočasný pás. Ten získal Tom Aspinall (14–3) a jedno je isté, že sa napriek dlhodobému zraneniu a ambíciám Jonesa nehodlá vzdať šance zabojovať o právoplatný titul.

Iba pár hodín po oznámení Jona Jonesa ohľadom dvoch operácií, ktoré podstúpil, sa do súčasného šampióna ťažkej váhy UFC oprel držiteľ dočasného pásu Tom Aspinall. Britskému bojovníkovi sa výhre na UFC 295 nad Sergeiom Pavlovichom (18-2) nepozdávajú ciele rodáka z Rochesteru.

Zatiaľ čo Aspinall volá po zápase o zjednotenie titulov v UFC, Jones sa viac prikláňa k titulovej obhajobe proti Miocicovi. Vzájomná nevraživosť sa potvrdila i nedávno, keď sa tridsaťročný zápasník na sociálnej sieti TikTok oprel do Jonesa s poznámkou, že to vyzerá, že si bude musieť na duel počkať ešte zopár desiatok rokov.

Túto poznámku niekdajšieho kráľa poloťažkej divízie nenechalo chladným a Aspinallovi okamžite venoval krátke vyjadrenie. „Takto to nefunguje. Ja som bol šampiónom, keď som mal 23, nemôžeš sa ukázať vo svojich 30 rokoch a predstierať, že ma prenasleduješ celý život. Vôbec nemám poňatia o 90 percentách mien v jeho resumé, pričom ja som počas celej kariéry kraľoval najväčším turnajom UFC,“ napísal.

Slovná prestrelka dvoch výnimočných zápasníkov pokračovala Aspinallom, ktorý svoje prvotné video uviedol na pravú mieru a ozrejmil, že mu v konečnom dôsledku ide o to, aby získal duel s Jonesom. „Jon, tu si si trocha uletel. Nesnažím sa zhodiť to, čo si dosiahol. Tvoje resumé je o dosť lepšie, než to moje. Všeobecne si považovaný za najlepšieho bojovníka histórie a to je práve to, prečo ťa chcem poraziť. Dokážeš to pochopiť, že.“

Výhra nad tebou mi nedá nič, tvrdí

Celú situáciu zakončil „Bones“. Jednému z najlepších zápasníkov v histórii zmiešaných bojových umení sa tvrdenia Aspinalla nepáčia a ani to, že si chce „nasilu“ vydupať vzájomný duel. „Milujem, ako bojovník robí rozhovory o mne celý týždeň, robí o mne memes a potom sa stavia do role obete. Tom, ty si ten, kto si nevie udržať ego, je to pokrytecké. Odkedy si vyhral ten pomyselný titul, nevidíš si do úst. Je to smiešne vnímať sa ako právoplatný šampión zvlášť v momente, kedy ten skutočný je nezdolaný a jeho posledný výkon bol bez chyby.“

Na otázku fanúšika na sociálnej sieti X, či sa chystá najbližšie zápasiť s Miocicom Jones potvrdil, že ho výzva v podobe ikony ťažkej váhy rozhodne zaujíma „Čo sa snažím povedať je to, že keď sa vrátim po dvoch operáciách, tak poraziť Stipeho (Miocica, pozn. red.) je môj hlavný cieľ. Obaja sme súhlasili, výhra bude znamenať pre jedného alebo pre druhého veľmi veľa. Bez ohľadu na to, ako dobrý je Tom, to, že by som ho zdolal, by mi nedalo nič. Taká je pravda. To je to, čo sa snažím povedať. Viem, že veľa z vás nevie, čo sa deje v zákulisí, ale nedostaneš sa tak ďaleko ako ja alebo Stipe, ak na to neprihliadaš,“ dodal.

 Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: MaxMMA.sk