Kincl ocenil pripravenosť Piráta: Vémolu definitívne zlomil tento moment!

Zdroj: OKTAGON MMA

Pôvodne mal zaobstarať zlatý klinec večera, napokon sledoval turnaj z pohodlia domova. Patrik Kincl (27-10) utrpel pár dní pred turnajom na tréningu nepríjemné zranenie. Napriek veľkej snahe naskočiť do plánovanej obhajoby opasku mu napokon lekári vystavili stopku. Záverečné podujatie roka z dielne OKTAGON MMA mu preto ušlo.

Šampión strednej divízie sledoval okrem iného aj vzájomné meranie síl medzi dvojicou svojich bývalých súperov. Samuela Krištofiča (17-6) a veľkého rivala Karlosa Vémolu (36-8) v nedávnej minulosti dokázal zdolať. „Až do staredownu som videl Karlosa ako absolútneho favorita. Ale tam mi to ľahko pripomenulo situáciu s Attilom. Vtedy som si povedal, že niečo je trošku inak,“ vrátil sa Patrik Kincl niekoľko týždňov späť v špeciálnej epizóde GnP na platforme Herohero.

Jednotka rebríčka P4P scény OKTAGON MMA si vo finále na slovenského bojovníka stavila. Toto rozhodnutie sa v konečnom zúčtovaní vyplatilo. Outsider všetkých šokoval, keď už po 108 sekundách legendárneho „Terminátora“ knokautoval. „Od začiatku zápasu som už čakal, že niečo také sa môže stať, keďže Pirát bol dobre pripravený. Ubránil prvé dva útoky, ktoré bývajú najhoršie. Tým Karlosa zabrzdil, naraz sa zastavil na jednom mieste a bol bezradný,“ predostrel svoj pohľad na atraktívnu konfrontáciu 34-ročný rodák z Hradca Králové.

„Piráta“ za výbornú pripravenosť neváhal pochváliť. „Na jednotku si splnil domáce úlohy. Karlos je navyše čitateľný. Neustále je to o jednom a tom istom. Ak mu niekto hneď na začiatku ubráni ten jeho klasický útok, pripravil ho o najväčšiu zbraň,“ myslí si pod žlto-čiernou vlajkou stále nezdolaný veterán organizácií ako XFN či KSW.

Viac ako dvadsať minút trvajúcu kompletnú debatu s Patrikom Kinclom nájdete na našom Herohero. Držiteľ opasku strednej váhy okrem iného prezradil detaily týkajúce sa nepríjemného zranenia, načrtol, kedy by sa mohol vrátiť do klietky a znovu vysvetlil, prečo nepristúpil na trilógiu s Karlosom Vémolom. Špeciálne epizódy GNP s moderátormi Robertom Kmeťom a Janom Malachom umožňujú fanúšikom ešte výraznejšie a exkluzívnejšie nahliadnuť do zákulisia bojových športov.

 Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: MaxMMA.sk