Chimaev vs Usman? Je tu jeden hlavný problém, ktorý môže vyriešiť len Dana White

Khamzat Chimaev (zdroj: IG/khamzat_chimaev)

Neporazený bojovník Khamzat Chimaev (12-0) odpovedá na komentáre ex-šampióna UFC Kamaru Usmana (20-3), ktorý prišiel o opasok šampióna v súboji s Leonom Edwardsom, ktorému podľahol aj v následnej odvete. Medzi Usmanom a Khamzatom to začína vrieť a vo vzduchu naďalej visí aj ich možný vzájomný zápas.

Všetko začal Usman, ktorý počas UFC 290 hovoril o Chimaeovi. Bývalý šampión welterovej váhy UFC odkázal Khamzatovi, že ak chce proti nemu bojovať, má prejsť z 84-ky (strednej váhy) do 77-ky (welterovej divízie). „Na konci dňa som vždy bol, a stále som, najväčším strašiakom welterovej váhy. Chcel som s ním bojovať. Ak to chce aj on, ak chce byť šampión, tak nech dopekla urobí váhu a príde sem.

Chimaevova odpoveď na seba nenechala dlho čakať. „Usman, prečo o mne rozprávaš? Povedal si, že chceš bojovať v strednej váhe. Hmotnosť pre teba nie je problém. Ty si síce strašiak, ale ja som vlk. Takže, poď vyššie,“ odkázal mu švédsky bojovník s čečenskými koreňmi.

Aj napriek slovnej prestrelke, je pre väčšinu fanúšikov a odborníkov ich súboj stále pomerne nepravdepodobný. Okrem toho, Khamzat si poctivo chráni svoje skóre 12-0. Do všetkého však môže zasiahnuť prezident UFC Dana White, ktorý často z nepredstaviteľných vecí dokáže spraviť reálny súboj (viď pripravovaný boj Zuckerberg vs Musk). Koniec-koncov, správna finančná ponuka by mohla vyriešiť aj otázku, v ktorej divízii by sme duel Usman – Chimaev mohli vidieť.

Zdroj: MMA fighting, autor