Gaethje sa vyjadril k špekuláciám ohľadom titulovej šance: Nie je to také jednoduché, ako sa zdá!

Eurosport.com

Často sa zvykne hovoriť, že v UFC je práve on najtvrdší medzi tými najlepšími bojovníkmi na svete. Hoci si Justin Gaethje (25-4) za dvanásť vystúpení v americkej organizácii na právoplatný titul americkej organizácie nesiahol, v zápasoch ponúka divákom atraktívny štýl boja. Istou satisfakciou mu bol v minulom roku zisk symbolického pásu „BMF“.

Je to nedeľný turnaj UFC 300, kde bude Gaethje hájiť pás „BMF“ proti Maxovi Hollowayovi (25-7). No i napriek tomu, že druhého muža rebríčka váhovej kategórii do 70 kilogramov čaká nepochybne náročný stret, v zákulisí sa v poslednej dobe rozvírila diskusia o tom, kto bude ďalším vyzývateľom Islama Makhacheva (25-1).

Makhachev by rád bojoval začiatkom leta, no a kto by mohol byť lepším adeptom než rodák z Tucsonu v americkom štáte Arizona. Gaethje je v súčasnosti na vlne dvoch víťazstiev a po ďalšom potenciálnom úspechu by sa iba ťažko hľadali argumenty proti jeho šanci vyzvať šampióna. Odpovede na špekulácie sa verejnosť dočkala na tlačovej konferencii pred jubilejným galavečerom.

Gaethje priznáva, že by rád opäť raz zápasil o titul ľahkej váhy, no uvedomuje si, že sa toho ešte veľa môže zmeniť. „Nemám rád vety typu čo keby. Chcem do toho ísť, ale myslím, že zápasiť v júni bude pre mňa nemožné, pretože každý zápas je pre mňa traumatickou skúsenosťou“ povedal držiteľ dvadsiatich knokautov v profesionálnej kariére a následne pridal svoje najbližšie plány po dueli s Hollowayom.„Chcem sa dostať domov, dopriať telu a hlave odpočinok a nakoniec dohodnem s trénermi a manažérom, ako to bude ďalej. Ale ak povedia, že ideme do toho, tak dobre.“

Víťazstvo alebo prehra, v každom zápase Gaethjeho sme svedkami smršte tvrdých úderov, kopov a celkovo divokých výmen v postoji. Za všetko spomeňme ikonické duely s Michaelom Johnsonom (22-19), Edddiem Alvarézom (30-8), Tonym Fergusonom (25-10) alebo s Dustinom Poirierom (30-8). Aj to, že si takmer vždy z klietky odnáša menšie či väčšie zranenia je dôvodom, prečo je pravdepodobné, že sa neukáže tak skoro v ďalšom vystúpení po podujatí UFC 300. „Nikdy sa nepozerám ďaleko do budúcnosti, úprimne neviem čo ma v nej čaká. Zvyčajne neplánujem byť naživo ďalší deň po mojich súbojoch,“ uzavrel.

Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: MaxMMA.sk