Elitný bojovník UFC ako nová posila OKTAGON MMA? Ondřej Novotný prehovoril!

Zdroj: koláž

Prestíž značky OKTAGON MMA sa zvyšuje každým ďalším turnajom. Organizácia si už vo sfére bojových športov vybudovala silné renomé, čoho odzrkadlením je okrem iného záujem zo strany veľkých bojovníkov predstaviť sa pod žlto-čiernou vlajkou. V súvislosti s touto možnosťou sa už dlhodobo skloňuje meno Darren Till (18-5-1). Aká ja šanca, že by sa tento elitný svetový zápasník mohol predstaviť na jednom z turnajov ligy s československými koreňmi?

Angažovanie 31-ročnej hviezdy by pri pretrvávajúcej expanzii na Britské ostrovy dávalo zmysel. Darren Till je rozhodne menom, ktoré môže zvýšiť pozornosť tamojších fanúšikov. „Asi môžem prezradiť, že sme spolu veľa diskutovali pred turnajom v Manchestri. Zvažovali sme to, no potom sme si povedali, že pôjdeme vlastnou cestou, keďže on má klauzulu s UFC,“ rozrozprával sa Ondřej Novotný v rámci svojho živého vysielania MMA Letem Světem.

Existujú prípady, kedy najprestížnejšia organizácia sveta v rámci kontraktov s bojovníkmi na istý čas preberá kontrolu nad ich ďalším smerovaním. V praxi teda rozhoduje o tom, či sa môžu, respektíve nemôžu predstaviť na iných turnajoch. Spomínanú právomoc má niekedy aj stanovenú dobu po konci platnosti zmluvy. „Nakupovali by sme vlastne človeka, ktorý nie je voľný. Pomohli by sme mu, vypromovali ho, rovnako by to bolo aj opačne, ale potom by sme o neho zároveň prišli. Už sme sa takto niekoľkokrát spálili a nechceme to spraviť opäť,“ vysvetľoval jeden zo zakladateľov a majiteľov OKTAGON MMA.

Z týchto slov teda logicky vyplýva, že Darren Till sa s veľkou pravdepodobnosťou v nadchádzajúcich týždňoch nedostane do ešte väčšie svetla pozornosti priaznivcov z Česka a Slovenska. Rodák z Liverpoolu patril v UFC k elitám strednej divízie, veď sily si meral s ikonami ako Donald Cerrone, Tyron Woodley, Jorge Masvidal, Kelvin Gastelum či Robert Whittaker. Naposledy vkročil do klietky v decembri 2022, kedy podľahol aktuálnemu šampiónovi váhovej kategórie do 84 kilogramov Dricusovi Du Plessisovi.

 Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: MaxMMA.sk