Klein uviedol veci na pravú mieru. Najhoršie obavy sa potvrdili: Teraz je pripravený na všetko!

Zdroj: Instagram/@lajosko.klein

Nečakaná komplikácia len pár dní pred turnajom. Ľudovít Klein (20-4-1) sa na podujatí UFC Fight Night 238, ktoré sa uskutoční 2. marca, mal postaviť proti Joelovi Alvarezovi (20-3). Vo štvrtok večer sa však začali šíriť správy, že španielsky zápasník sa v Las Vegas nepredstaví. Teraz je to už oficiálne. Aká je príčina a čo bude ďalej?

Rodák z Gijónu mal byť ôsmym protivníkom slovenského bojovníka v najdrahšej klietke sveta. Fanúšikovia sa už tešili na atraktívny stret dvoch štýlov postojár vs. zemiar, no týždeň pred galavečerom je, žiaľ, „Mr. Highlight“ bez súpera. Hviezda našej bojovej scény sa tak dostala do nezávideniahodnej situácie – nemá žiadnu istotu a musí len čakať.

Klein opäť ukázal svoj absolútny profesionalizmus a ťažkú hlavu si z tohto nešťastia nerobí. Navyše to nie je prvýkrát, čo sa jeho plánovaný súboj v UFC neuskutoční. „Zápas s Joelom Alvarezom je zrušený, pretože nedostal víza. Samozrejme, mrzí ma to. Naozaj sme sa na neho dobre pripravovali a celú prípravu sme prispôsobili na jeho štýl,“ oznámil nepríjemnú novinku svojim podporovateľom prostredníctvom sociálnej siete Instagram.

Napriek tomu sa však 29-ročný rodák z Nových Zámkov nevzdáva a stále je vysoká pravdepodobnosť, že ho predsa len 2. marca uvidíme v akcii. „Podľa mojich informácii by mi zápas mal zostať. Do Las Vegas by sme teda čoskoro mali letieť a verím, že sa pre mňa nájde adekvátna náhrada. Hlavne mi ide o to, aby som bojoval. Nechcem zahodiť túto prípravu,“ objasnil na záver svojho monológu reprezentant Spartakus Fight Gymu.

 Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: Instagram/@lajosko.klein, Autor: Kamil Schreiber