Dalisda titul v Oberhausene obhájila a je najúspešnejšou ženou histórie OKTAGONu!

OKTAGON MMA.

Hlavný zápas večera OKTAGONu 53 alebo ak chcete stret šampiónky slamovej divízie Katharina Dalisda (11-3) a vyzývateľky Evy Dourthe (8-6). Napriek tomu, že stávkové kancelárie pred súbojom jasne favorizovali nemeckú zápasníčku, nakoniec to také jednoduché nebolo. „Tigress“ si však nakoniec k ďalšej úspešnej titulovej obhajobe došla a stala sa historicky vôbec najúspešnejšou ženskou zápasníčkou OKTAGONu.

Dalisda si cestu za titulom slamovej váhy vydobyla výhrami nad elitnou svetovou postojárkou Monikou Chochlíkovou (3-1) alebo UFC veteránkou Mallory Martin (8-6). Na druhej strane Eva Dourthe sa do soboty predstavila iba raz, avšak víťazne, a to na konci decembra minulého roka.

Duel začal podľa predpokladov tlakom nemeckej šampiónky, ktorá si nielen, že zabrala stred oktagonu, ale iba čo zacítila príležitosť, vyslala smerom na tvár svojej protivníčky kombináciu úderov. Na konci druhého dejstva sme videli i pasovačku pri pletive a neúspešný pokus o gilotínu zo strany šampiónky.

Dourthe s pribúdajúcimi minútami začala otvárať svoju hru viac a viac, čoho výsledkom bolo veľmi dobrá pasáž úderov a kopov. Skvelý kop od Francúzky poslal „Tigress“ na chvíľu na zem. Štvrté kolo bolo opäť v podaní Dourthe, ktorá už bola tridsaťdvaročnej Nemke vyrovnanou súperkou.

Do záverečného kola sa podľa výsledkov otvoreného bodovania vstupovalo za nerozhodného stavu. Dalisda dlho na nič nečakala a súperku okamžite dostala pod seba. Tam ju udržala až do konca zápasu. Bodoví rozhodcovia po piatich kolách určili víťazkou duelu v pomere 2x 48-47 a 49-46 Katharinu Dalisda!

Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: MaxMMA.sk