Neuveriteľný zápas večera na OKTAGONe 53. Brož zvíťazil a vyzval nemeckú hviezdu!

OKTAGON MMA.

Jeden z najočakávanejších zápasov februárového turnaja OKTAGON 53. Zatiaľ čo pre Toma „The Vikinga“ Crosbyho (8-3) išlo o debut v najväčšej európskej organizácii, Miroslav Brož (15-3-1) sa zase vracal po zranení. A aj keď väčšine československých zástupcom na podujatí ich vystúpenia nevyšli, tridsaťpäťročný veterán z tímu Renegade Prague Gym po neuveriteľnom dueli v Oberhausene zvíťazil.

Ešte pred pár mesiacmi to vyzeralo, že najpravdepodobnejšou možnosťou bude pre Miroslava Broža odvetný súboj s Róbertom Pukačom (16-12-1), no zdravotné problémy boli proti. A keď prišla ponuka na súboj na OKTAGONe 53 proti nováčikovi v organizácii, „Inkvizitor“ dlho nepremýšľal.

Od úvodu zápasu pokračoval Brož v nastolenej taktike z posledných duelov, a to, že namiesto prílišného taktizovania chce divákom ukázať čo najviac atraktívny duel. V postoji český zápasník hrozil divokými údermi, najmä hákmi a zdvihákmi. Crosby pozvanie do tanca prijal a v štýle „všetko alebo nič“ sa pustil do tvrdej prestrelky.

Pokiaľ bodoví rozhodcovia sa v prvom kole priklonili na stranu Broža, v druhej päťminútovke bolo po úspešnom takedowne a kontrole z chrbta od Crosbyho už vyrovnané. V záverečnom dejstve to bol tzv. „boj o život“ z oboch strán. Viac sa darilo Crosbymu, keď opäť „Inkvizitora“ dostal pod seba. Do konca zápasu sa ešte Brožovi podarilo vstať a pridať zopár úderov na svoju stranu. Víťazom podľa verdiktu bodových rozhodcov sa po troch kolách stal v pomere 29:28, 28:29, 29:28 Miroslav Brož, ktorý v pozápasovom rozhovore vyzval nemeckú hviezdu Christiana Eckerlina.

Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: MaxMMA.sk