Črtá sa návrat Masvidala do UFC? Za týchto okolností si to Američan dokáže predstaviť!

Zdroj: Instagram.com/gamebredfighter

Jorge Masvidal (35-17) je oficiálne na športovom dôchodku. Populárny bojovník ale priznal, že za istých okolností by sa mohol do kolotoča UFC vrátiť. A jeho súperom by mohol byť nový držiteľ opasku BMF Justin Gaethje (25-4).

Masvidal sa momentálne venuje svojej organizácii Gamebred Bareknuckle, kde sa bojuje holými päsťami. Televízii ESPN však načrtol aj ďalšie plány ohľadom svojej budúcnosti. Ako potenciálneho konkurenta menuje Justina Gaethjeho, ktorý nedávno porazil Dustina Poiriera (29-8) na UFC 291 a získal ako druhý v histórii BMF opasok pre „najväčšieho zlosyna“ na planéte.

Premiérovým držiteľom tohto ocenenia bol práve Jorge, ktorý sa však k obhajobe nikdy nedostal. „Myslím si, že Justin by mal tento opasok obhajovať proti mne. Ak by som sa niekedy vrátil do MMA, tento scenár by sa rozhodne mal udiať. Je tam veľké ´ak´ ale nikdy nehovor nikdy, pretože zápasenie naozaj milujem. Je to môj obľúbený šport, moja milovaná aktivita, v istom ohľade spôsob života. Nikdy naplno nevylúčim, že sa k tomu vrátim,“ rozhovoril sa „Gamebred“.

Rodák zo slnečnej Floridy našiel na margo svojho krajana slová chvály. „Gaethje by mal ostať aktívny, mal by pravidelne bojovať. To by predsa ´baddest motherfu.ker´ mal robiť. Mal by ísť proti každému, kto ho vyzve. Nemal by si vyberať súperov alebo ich odmietať len preto, že mu typologicky nevyhovujú. Gaethje má správne nastavenie mysle, preto je BMF. Ten chlapík sa bude biť doslova s kýmkoľvek,“ uvádza bývalý člen welterovej divízie UFC.

Je teda reálne, že by sa 38-ročný bojovník vrátil do najväčšej MMA organizácie na svete? „Nie je to niečo, čo by som aktívne riešil, alebo chcel to urobiť hneď teraz. Mám to však niekde v mysli, milujem tento šport. Teraz sa chcem venovať mojej organizácii. Mám veľké novinky, ktoré ale zatiaľ nemôžem zverejniť,“ zakončil Jorge Masvidal.

Zdroj: MMA Fighting, autor