Ak by to nespravil, sen o UFC je minulosťou: Bojovník kvôli váhe obetoval časť tela

Roosevelt Roberts (zdroj: IG/thepredator_roberts)

Bývalý bojovník UFC Roosevelt Roberts (12-3) zažil skutočne netradičnú situáciu. Aby urobil váhu pred svojím zápasom, musel na svojom tele urobiť úpravy, ktoré na vážení častokrát nevidíme. Keď však musí ísť hmotnosť nadol, je potrebné využiť všetky možnosti.

Rodák z Floridy, ktorý pôsobí v Kalifornii, je aktuálne súčasťou reality šou z dielne UFC – The Ultimate Fighter. Tá v tomto období píše svoju 31. sériu, kde proti sebe stoja bojovníci, ktorí už v UFC boli, no vypadli z neho, a mladíci, ktorí by sa do najväčšej MMA organizácie na svete chceli dostať premiérovo.

Veteránov vedie Michael Chandler (23-8), nováčikov Conor McGregor (22-6). Roosevelt Roberts už v UFC nastupoval, ale naposledy dostal príležitosť ešte v roku 2021. Potom sa predstavil v rámci organizácií LXF a EFC. V deviatej epizóde TUF 31 „Rawa“ čakal zápas v ľahkej divízie, pričom musel splniť potrebný hmotnostný limit a zmestiť sa do váhy 70 kilogramov.

Samotný americký kouč bol nervózny z toho, že jeho zverenec pravdepodobne stanovenú kvótu mierne prevýši. Roberts priamo počas váženia priznal, že je zľahka nad limit, no nemal si zo seba už čo vyzliecť. „Ak sa ostriháš, vyjde ti to a môžeš bojovať,“ povedal odhodlanému 29-ročnému bojovníkovi Michael Chandler.

„Dopekla, braček,“ povedal muž so siedmimi zápasmi v elitnej lige svet na konte a odstrihol si niekoľko zo svojich poctivo pestovaných dredov. Vlasy mu skôr či neskôr dorastú, avšak keby nesplnil váhový limit, jeho sen o návrate do UFC by sa pravdepodobne úplne rozplynul.

Zdroj: Daily Star, autor