Bryczek už pozná meno prvého súpera v UFC: Do boja už o pár dní!

Zdroj: Instagram.com/bryczekmma

Iba pred niekoľkými dňami vyšla najavo informácia o tom, že titulový duel medzi Patrikom Kinclom (27-10) a Robertom Bryczekom (17-5) sa neuskutoční. Poľský zápasník si totiž splní celoživotný sen a bude bojovať v UFC.

Poliak si v Oktagone držal neskutočnú päťzápasovú víťaznú šnúru, kedy všetkých svojich súperov ukončil hneď v prvom kole. Naposledy to bolo na Štvanici proti Samuelovi „Pirátovi“ Krištofičovi (16-6), na ktorého zdolanie nepotreboval ani minútu. Práve tento duel mal rozhodnúť o tom, kto sa stretne v titulovej bitke s Patrikom Kinclom.

Minulý týždeň však viaceré zdroje informovali o tom, že Bryczek by sa mal sťahovať do UFC. Vo svojom prvom zápase v elitnej lige sveta by sa mal stretnúť s Jacobom Malkounom (7-2). Informáciu priniesli viaceré zahraničné médiá a špecializovaný portál Sherdog. Austrálčan má v najznámejšej organizácii odzápasených päť duelov, pričom trikrát zvíťazil na body a dvakrát prehral.

Malkoun však pôvodne mal nastúpiť proti úplne inému súperovi. „Prospekt, ktorý mal na konte 14 výhier a 0 prehier, odstúpil zo zápasu. Bol som mu tú nulu pripravený vziať,“ reagoval austrálsky rodák na sociálnej sieti Instagram. „Nový súper, ale rovnaký cieľ,“ doplnil smerom k novému vyzývateľovi. Zápas sa uskutoční už 23. septembra na turnaju UFC Fight Night 228.

Zdroj: Sherdog, autor