Mike Tyson prišiel s bizarným projektom: Boxeri sa najprv zhulia a potom pôjdu zápasiť

Zdroj: Instagram.com/miketyson

Legendárny Mike Tyson je veľkým milovníkom marihuany. V minulosti sa neraz vyjadril, že počas svojej kariéry túto zelenú rastlinu nefajčil a veľmi to ľutuje. Najnovšie prišiel s novým biznis projektom, ktorý je tiež spojený s touto omamnou látkou.

Bývalý šampión ťažkej váhy zorganizoval v Thajsku podujatie s názvom Weed Boxing Championship. Turnaj mal premiéru 27. augusta a jeho zápasy pozostávali z troch trojminútových kôl. Na tom by nebolo nič nezvyčajné, keby medzi podmienky nepatrilo fajčenie marihuany pred nástupom do ringu. Navyše okrem jednotlivých boxerov boli k rovnakému kroku vyzvaní taktiež fanúšikovia.

Aj keď to celé môže znieť bizarne, Thajsko je krajinou, ktorá v roku 2022 legalizovala marihuanu. Tento krok láka čoraz viac zápasníkov a turistov, ktorí zelenú látku obľubujú. Jedným z dôvodov je fakt, že sa nemusia obávať akýchkoľvek trestov, ako je to napríklad v prípade antidopingových agentúr WADA a USADA.

Pri akcii, ktorá sa uskutočnila na štadióne Muay Thai Stadium, malo byť dokonca k dispozícii jedlo a živá hudba. Mike Tyson sa vyjadril, že predzápasové užitie kanabisu by mohlo viesť k menej agresívnemu prístupu v ringu. Uvidíme, či sa z tohto turnaju stane pravidelný event alebo šlo iba o jednorázovú záležitosť.

Zdroj: MMA Asia, autor