Bryczek mal dávno debutovať v UFC, ale musí čakať: Staví si na Kincla či Čepa?

Robert Bryczek (zdroj: OKTAGON MMA)

Poľský borec Robert Bryczek (17-5) sa naposledy v OKTAGONe predstavil v júli 2023, keď na Štvanici v prvom kole ukončil Samuela Krištofiča (16-6). Do boja o titul v 84ke však nezasiahol a ani to nemá v pláne. Chystá sa totiž na svoju premiéru v najlepšej MMA lige sveta, v prestížnom UFC.

Dnes už 33-ročný zápasník má podpísaný kontrakt s UFC, ale kvôli problémom s vybavovaním víz do Spojených štátov amerických, si na svoju premiéru v tejto organizácii bude musieť počkať. Viac svetla do svojich ďalších plánov poskytol Bryczek v rámci podcastu Polish Fighters Info.

Niekdajší člen OKTAGON MMA mal v UFC debutovať 23. septembra 2023, na short notice zobral zápas proti Jacobovi Malkounovi (7-3). Kvôli spomínanej administrácii ale nastúpiť nemohol. „Presný dátum zatiaľ prezradiť nemôžem, verím však a dúfam, že to bude začiatkom roka 2024,“ povedal autor 11 kariérnych KO a TKO. Poliakov súper by mohol byť podľa dostupných informácií oznámený ešte do konca decembra.

A čo si Robert Bryczek myslí o titulovom zápase na turnaji OKTAGON 51, v ktorom 29. decembra 2023 v pražskej O2 Arene nastúpia Patrik Kincl (27-10) a Vlasto Čepo (12-2)? „Súhlasím s názorom stávkových kancelárií. Kincl je favoritom. Podľa môjho názoru je Patrik omnoho všestrannejším bojovníkom a má ďaleko viac skúseností.“

„Čepo má síce dobrú bilanciu, ale zatiaľ nemal šancu proti takémuto bojovníkovi nastúpiť. V tomto zápase by som stavil na víťazstvo Kincla pred limitom,“ dodal muž, ktorý má za sebou 22 zápasov, z ktorých vyhral 17. V rámci organizácie OKTAGON MMA absolvoval 7 duelov s bilanciou 4 výhry a 3 porážky.

Zdroj: MaxMMA.sk, Polish Fighters Info, autor JV