Peňáz chce titul OKTAGONu: Po rýchlom KO ukázal na ďalšieho súpera, súboj si vie predstaviť aj s Kinclom!

OKTAGON MMA.

Ani dlhá pauza ho nezlomila, práve naopak. Jeden z najväčších prospektov českého MMA sa vrátil v tom najlepšom možnom štýle. Matěj Peňáz (8-1) na OKTAGONe 50 zvládol súboj proti Ole Magnorovi (7-7), keď Nóra knokautoval za menej než tridsať sekúnd. Zástupca švédskeho All Stars gymu sa v Ostrave predstavil po ročnej pauze, ktorú si vyžiadalo zranenie ruky.

Medzi fanúšikmi českej a slovenskej scény zmiešaných bojových umení je tak trocha už folklórom správa, že by sa v súboji mali stretnúť Vlasto Čepo (12-2) a Matěj Peňáz. V roku 2023 bol tento dlho očakávaný duel oznámený už po niekoľkýkrát, no ani tentokrát k nemu nedošlo. Hoci boli obaja zápasníci v špičkovej forme, Peňáz na jar utrpel vážne zranenie ruky v lakti.

Problémy českého bojovníka neopúšťali ani na jeseň, išlo o dodatočné komplikácie po zlomenine. Keď už to vyzeralo, že sa Peňáz tak skoro do kolotoča MMA nevráti, prišla správa o jeho dueli s Ole Magnorom na decembrovom OKTAGONe 50. Dvadsaťsedemročný bojovník sa pritom do 9. decembra naposledy v klietke ukázal ešte na konci minulého roka proti Joelovi dos Santosovi (17-10). Niekto by mohol namietať, v akej forme sa „Money“ vráti, on však všetkým v Ostrave dokázal, že patrí k špičke organizácie. Magnora tvrdo knokautoval za 29 sekúnd.

Radosť a úľava bola badateľná okamžite po dueli. Aby toho nebolo málo, Peňáz prišiel už aj s plánmi na ďalší duel. A nie je to len tak hocijaká výzva – ide o bývalého šampióna britskej organizácie Cage Warriors Matthewa Bonnera (16-9-1). „Chcem zápasiť čo najskôr, najbližší turnaj je v Anglicku. Bonner je kvalitný súper, zápas s ním ma láka,“ povedal bojovník, ktorý sa počas svojej kariéry MMA z deviatich duelov iba dvakrát dostal do druhého kola.

Cieľom a túžbou pre neho ostáva zisk pásu šampióna a čo viac, výzva pre promotérov by zo strany Peňáza mohla prísť už po prípadnej výhre nad Bonnerom. „Predstavujem si, že by som chcel zápasiť o titul. Myslím, že som jeden z tých, kto si môže o tú titulovú šancu povedať. Keď sa mi podarí vyhrať v januári, tak by k tomu mohlo prísť.“

Pokiaľ ide o potenciálneho súpera, rodák z Brna sa nezabudol vyjadriť ani na adresu nemeckej hviezdy Kerima Engizeka (20-4). Súboju s trojkou rebríčka strednej váhy OKTAGONu sa v budúcnosti nebráni. „Engizek by sa mi tiež páčil. Je to dobrý postojár, dlho neporazený. Teraz mal v OKTAGONe dva zápasy, kde nemal nejakých extra súperov, myslím z hľadiska rebríčku. Rád by som si s ním zmeral sily,“ prezradil talentovaný zápasník.

Koncom decembra čaká strednú divíziu súboj o titul medzi Patrikom Kinclom (27-10-1) a Vlastom Čepom. Hoci s Kinclom v minulosti trénoval, ak by na to prišlo, tak to Peňáz nevníma negatívne. „Viem si to predstaviť. Zápasenie nie je pre mňa nič osobné. Je to porovnanie, kto je lepší. Rešpektujem ho ako človeka a aj ako zápasníka. Trénovali sme spolu na začiatku mojej kariéry MMA. Je to výborný bojovník, zápasí umne a je hrozne komplexný, ale predstaviť si to viem.“

Zdroj: MaxMMA.sk