Bol v jednej z najlepších foriem za posledné roky: Vémola sa z prehry proti Pirátovi ešte stále nespamätal!

OKTAGON MMA

Od galavečera OKTAGON 51 síce ubehol už viac ako jeden týždeň, no stále rezonuje v hlavách mnohých fanúšikov i odborníkov. Azda najväčšou príčinou tohto javu je pomerne nečakaná prehra Karlosa Vémolu (36-8) proti Samuelovi Krištofičovi (17-6). Samozrejme, tá najviac mrzela a stále aj mrzí samotného „Terminátora“, k čomu sa teraz dokonca úprimne priznal.

Legendárny český bojovník nastupoval do súboja dlhoročných rivalov ako veľký papierový favorit. „Pirát“ mohol podľa predpokladov stávkových kancelárii len prekvapiť a presne to sa mu podarilo. Karlosa k ničomu nepustil, udržal sa v postoji a na konci druhej minúty prvého kola ho nekompromisnou kombináciou ukončil. Diváci v pražskej O2 Arene nemohli uveriť vlastným očiam.

Bol to obrovský šok. Pochopiteľne, najviac zaskočený zostal najlepšie platený bojovník OKTAGONu. Očakával totiž, že zápas bude čisto v jeho réžii a on bude ten, čo bude diktovať tempo. Opak bol však pravdou. Nečakanú prehru preto znášal veľmi ťažko a stále sa z nej psychicky spamätáva.

„Určite som to stále nespracoval. Budem to spracovávať ešte veľmi dlho. Od prehry s Attilom Véghom ubehli už štyri roky a doteraz to vo mne rezonuje, takže sa ma po týždni nepýtaj, či som sa vyrovnal s porážkou proti ‚Pirátovi‘,“ povedal Vémola otvorene moderátorovi Ondřejovi Němcovi v rozhovore pre CNN Prima News.

Pre veterána UFC bolo navyše tvrdé KO o to nepríjemnejšie, že sa cítil byť vynikajúco pripravený. „Naozaj si to sadlo. Bol som nabitý a v jednej z najlepších foriem za posledné roky. Každý, s kým som trénoval, mi to hovoril. Machmud Muradov, Michal Martínek a všetci vraveli, že som bol v top forme, ale ani som nemal príležitosť to v tom zápase ukázať. To potom mrzí dvojnásobne,“ rozrozprával sa sklamaný „Terminátor“ a zároveň dodal, že odteraz bude všetká jeho snaha smerovať k júnovej „odvete storočia“ proti Attilovi Véghovi (33-9-2).

Zdroj: YouTube - CNN Prima NEWS, Autor: Kamil Schreiber