Zvíťazí talentovaný postojár alebo zemiar? Takto vidíme atraktívny slovensko-anglický súboj!

Zdroj: OKTAGON MMA

Už počas tohto víkendu zavíta organizácia OKTAGON MMA do anglického Birminghamu, kde sa uskutoční podujatie s poradovým číslom 56. Zápasová karta ponúkne trinásť súbojov, pričom česko-slovenská bojová scéna na nej má až šesťnásobné zastúpenie. Horúcim želiezkom v ohni bude aj Tomáš Cigánik (1-1), ktorý sa stretne s Georgeom Stainesom (1-0), a práve na tento duel sme si špeciálne posvietili v najnovšej epizóde relácie GnP.

Hoci stávkové kancelárie favorizujú domáceho reprezentanta, Robert Kmeťo, Jan Malach (16-14) a známy komentátor Martin Kostolanský (0-4) neočakávajú žiadnu jednoznačnú záležitosť. Bitka skúseného postojára proti talentovanému zemiarovi môže priniesť poriadnu zápletku.

Staines je extrémne dobrý v grapplingu. Uvidíme, do akej miery to dokáže presadiť. Cigánik bude v tomto zápase tiež väčší a ťažší. On má za sebou množstvo amatérskych súbojov a podľa mňa je už dosť ostrieľaný. O niečo viac ale favorizujem Angličana,“ povedal na úvod debaty „Sarpei“.

Iný názor však má český moderátor a zápasník v jednej osobe. Zástupcu trnavského Spartakus Fight Gymu si zapamätal vďaka výkonu na minuloročnom turnaji FABRIQ 2, kde napriek prehre narobil jeho tímovému kolegovi z Reinders MMA pomerne veľké problémy. „Cigánik na mňa urobil dobrý dojem proti Petrovi Gabalovi (4-3). Ten ho v podstate celé dve kolá ‚wrestlil‘, no strašne sa utavil a v treťom mal navrch Tomáš. S Peťom som absolvoval množstvo sparingov, preto viem, čoho je schopný. On to ale prečkal a v závere tlačil. Zapôsobilo to na mňa,“ prezradil „Král Severu“.

O slovenskom bojovníkovi je známe, že dominuje najmä v „strikingu“. Presne na túto techniku však podľa trojice odborníkov dokáže 23-ročný víťaz OKTAGON Výzvy Anglicko vs. Írsko výborne reagovať, s čím sa „Cigo“ bude musieť popasovať.

„Pre mňa je Staines presne ten typ zápasníka, ktorý vie výborne preniesť grappling do MMA. Dokáže kombinovať údery i kontrolovať priebeh duelu a hlavne mám pociť, že je schopný sa dostať do súperovej hlavy,“ zamyslel sa ďalej Kostolanský a na záver dodal: „Keď Cigánika na začiatku dostane dole, v druhom kole na to bude myslieť a ten stand-up už nebude taký. Viac sa skôr zameria na to, aby neprepadol než na svoje postojárske kvality. To je Stainesova silná stránka.“

Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: MaxMMA.sk, Autor: Kamil Schreiber