Záhadný príspevok na Instagrame: Chce premožiteľ Procházku prepísať titulovú históriu UFC?

SportingNews.com

V kickboxe má na konte množstvo zápasov, v rámci zmiešaných bojových umení si ich pripísal zatiaľ iba 11 a predsa už o ňom vie celý svet UFC. Alex Pereira (9-2) opäť pútal pozornosť, tentokrát ale mimo klietky. Na svojom instagramovom účte zverejnil záhadný príspevok, ktorý však môže napovedať veľké plány. Bola hádanka Brazílčana rozlúštená správne a chystá sa prepísať titulové dejiny?

Hneď po štyroch profesionálnych súbojoch v MMA zamieril do najkvalitnejšej organizácie sveta a okamžite si v nej začal budovať meno. Pri premiére v UFC si v novembri 2021 poradil s Andreasom Michailidisom (16-6), aktuálnym finalistom Tipsport Gamechangeru v OKTAGON MMA. Po ďalšej trojici vystúpení bol o rok neskôr už šampiónom strednej váhy. Nedávno sa po zdolaní Jiřího Procházku (29-4-1) tešil aj z opasku poloťažkej váhy.

“Poatan“ sa tak v histórii tamojšej “ligy majstrov“ stal deviatym mužom, ktorý sa môže pochváliť ziskom titulu vo dvoch rôznych váhových kategóriách. Po jednom z jeho posledných instagramových príbehov sa však fanúšikovia a verejnosť domnievajú, že jeho plánom je zamieriť ešte o pár kíl vyššie. Pereira zverejnil text “30+300=3“. Netrvalo dlho, kým sa ľudia dopracovali k riešeniu tejto záhady.

Prvým číslom by mal byť vek 30-ročnéha Toma Aspinalla (14-3). Druhou cifrou by mohlo byť poradové číslo turnaja UFC 300. Výsledok rovnice je číslo tri ako znak opasku v tretej váhovke. Viacerí nadšenci nepochybujú o tom, že práve toto je správne rozlúsknutie hádanky. Je ale naplnenie ambície rodák zo Sao Paula reálne?

Keďže Jon Jones (27-1) momentálne v ťažkej váhe absentuje a čaká na súboj so Stipem Miočičom (20-4), dočasným šampiónom je práve Aspinall. Ten sa vyjadril, že najradšej by bitku s druhým menovaným preskočil a do klietky by zamieril rovno proti Jonesovi. UFC sa ale chce držať pôvodného plánu, takže Angličan naznačil, že ani boj s Pereirom by mu nebol cudzí. Práve túto myšlienku chcel brazílsky bojovník podporiť svojou rovnicou na Instagrame.

Do kotla priložil aj Aspinall, keď svetu ukázal upravenú fotografiu, na ktorej sedí práve po boku Pereiru počas tlačovej konferencie podujatia UFC 295. Obaja zápasníci majú na hlave mikulášske čiapky a príspevok zdobí text s prianím veselých Vianoc. Vyzerá to teda, že obom stranám sa nápad vzájomného zápasu páči. Uvidí 300. turnaj takéto meranie síl?

Zdroj: MaxMMA.sk, autor