McGregor si v Saudskej Arábii nebral servítku pred ústa: Vyzval veľkú boxerskú legendu a skritizoval UFC!

Instagram/@thenotoriousmma

Opäť spôsobil rozruch! Conor McGregor (22-6) neostal svojej povesti nič dlžný. Na predvianočnom boxerskom galavečere v Saudskej Arábii bol síce len v role diváka, no predsa upútal najväčšiu pozornosť. Popri veľkých hviezdach v ringu i mimo neho médiá zaujal najmä svojím typickým kontroverzným správaním a takisto veľkohubými vyhláseniami. Odnieslo si to aj UFC!

Rijád bol v sobotu hlavným mestom bojových športov. Saudskoarabská metropola hostila podujatie Day of Reckoning, ktorého najväčšími ťahákmi boli zápasy Anthonyho Joshuu (27-3) a Deontaya Wildera (43-3-1). Zatiaľ čo prvý menovaný proti Ottovi Wallinovi (26-2) potvrdil úlohu favorita, americký boxer šokujúco nestačil na Josepha Parkera (34-3). Napriek tomu sa však po turnaji najviac rozoberalo vystúpenie slávneho írskeho bojovníka.

Ten najskôr zaujal zvláštnou interakciou s futbalistom Cristianom Ronaldom. Organizátori ich posadili vedľa seba, ale to podľa všetkého nebol práve najlepší nápad. Portugalská legenda totiž bola z McGregorových rečí poriadne otrávená, čo si okamžite všimli viaceré médiá.

Aby toho nebolo málo, niekdajší dvojnásobný šampión UFC si dokonca začal dohadovať ďalší súboj a poriadne sa obul aj do organizácie, v ktorej dosiahol svoje najväčšie úspechy. Skúsený 35-ročný rodák z Dublinu by sa v ringu chcel stretnúť s Mannym Pacquiaom (62-8-2). Podľa jeho slov mu totiž Filipínčan dlhuje 8 miliónov dolárov a toto by bol ideálny spôsob, ako si vyrovnať účty.

Stále sa však čaká na Conorov návrat do najdrahšej klietky sveta. Naposledy ho fanúšikovia videli v akcii ešte v roku 2021, kedy sa v dueli proti Dustinovi Poirierovi (29-8) nešťastne zranil a musel dlhšie pauzovať. Síce je už momentálne stopercentne fit, no termín jeho plánovného stretu s Michaelom Chandlerom (23-8) je vo hviezdach. Samozrejme, s týmto stavom nie je vôbec spokojný, a tak sa rozhodol dať svoju frustráciu jasne najavo.

„UFC… dajte mi nejaký zápas. Mal som sa vrátiť v apríli a následne to mal byť december. Nikdy v histórii bojových športov sa s nikým nezachádzalo tak, ako so mnou teraz zachádza UFC. Mali by mi otvoriť dvere. Čakám. Moja trpezlivosť dochádza,“ povedal McGregor otvorene pre portál talkSport.

Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: X/@bartoolsports, talkSport, Autor: Kamil Schreiber