Z vrcholu pád na samé dno: Známy veterán OKTAGONu a XFN putuje za mreže!

Zdroj: OKTAGON MMA

Z profesionálneho zápasníka kriminálnik. Jaroslav Jartim (11-12-1) na česko-slovenskej bojovej scéne patril medzi dobre známe tváre, zápasil v organizáciách XFN či OKTAGON MMA, no teraz si na súde vypočul nekompromisný rozsudok. Čo spáchal a aký dlhý čas strávi vo väzení?

„Jarda“ sa naposledy predstavil v klietke v septembri 2022 a následne okolo neho nastalo ticho. Aj keď sa o jeho problémoch so zákonom špekulovalo už dlhšiu dobu, žiadne bližšie informácie neboli k dispozícii. Dnes to však už neplatí. O celej kauze informoval český server Deník.cz.

„Vo väzení skončil MMA bojovník Jaroslav Jartim. Za mreže ho poslal Krajský súd v Ostrave. Senát ho uznal vinným z účasti na dvoch lúpežných prepadnutiach, ktoré sa odohrali v máji a júni roku 2022 v moravskoslezskej metropole. Obeťami boli ľudia ponúkajúci drogy neplnoletým,“ uviedol známy portál.

Skúsený zápasník síce s kamarátom chceli iba zastaviť dílerov, ale v oboch prípadoch si nechali všetky peniaze, ktoré predajcom zobrali. Okrem nich boli v akcii zapojení aj ďalší dvaja ľudia – hlavný organizátor Vasileios P. a volavka Nathalia H.. Pred väzením 31-ročného veterána OKTAGONu nezachránila ľutosť ani prehlásenie viny.

„Všetci štyria obžalovaní sa na súde priznali. Za lúpež im hrozilo päť až dvanásť rokov za mrežami. Jartimovi senát vymeral štyri a pol roka vo väznici s ostrahou. Rovnaký trest dostal Robert D.. Vasileios P. by mal v base stráviť päť rokov a tri mesiace. Nathalia H. vyviazla s trojročným podmienečným trestom odloženým na päťročnú skúšobnú dobu. Súčasne jej bol pridelený dohľad probačného úradníka,“ prezradil český web detaily rozhodnutia. Verdikt však nie je právoplatný a odsúdení voči nemu môžu podať riadny opravný prostriedok.

 Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: Deník.cz, Autor: Kamil Schreiber