VIDEO: Náhrada priamo zo šatne! Úškrta pár minút pred zápasom strieda odvážny Tadžikistanec

Zdroj: OKTAGON MMA

Na jubilejnom desiatom podujatí organizácie PML došlo k nečakanej situácii. Známy slovenský bijec Radovan Úškrt (8-4) musel náhle zrušiť svoj očakávaný zápas proti talentovanému Viktorovi Červinskému (4-1). Informáciu organizácia priniesla počas turnaja v Nitre, na ktorom sa mali proti sebe postaviť pod pravidlami thajského boxu. To však nie je z všetko! Promotéri promptne zareagovali a mladíkovi okamžite dohodli náhradníka.

Obľúbenému poľovníkovi Úškrtovi sa tak zrušil už druhý zápas v rade, tentokrát však v hodine dvanástej. „Úškrt kvôli zdravotným komplikáciám na poslednú chvíľu ruší zápas ale Viktor Červinský o zápas nepríde,“ na sociálnej sieti o tom informovala slovenská organizácia. „Hodenú rukavicu doslova zo šatne zobral Faridun Shokhnazarov a stretne sa s Viktorom pod plnými thajskými pravidlami!“ dodala. Pôjde tak o extrémne raritný zápas, od ktorého nikto nevie, čo čakať.

Shokhnazarov je pôvodom z Tadžikistanu. Stále patrí medzi novopečených zápasníkov, pretože v MMA nastúpil len do dvoch duelov. Oba však dokázal ukončiť pred limitom spôsobom TKO. Výziev sa určite nebojí, čoho dôkazom je dnešný extra short notice“ zápas. Uvidíme, ako si s pripraveným Červínským poradí.

Úškrtove vyjadrenie

K celej situácii sa už vyjadril aj samotný Úškrt, ktorý jeho rozhodnutie objasnil: „Chcel by som sa všetkým ospravedlniť za zrušenie môjho zápasu. Je to však opodstatnené tým, že som po včerajšom vážení ochorel, dostal som 39 stupňové teploty a sa mi to natiahlo až dodnes. Choroba mi nedovolí ísť ďalej. Mám hnačku a s horúčkou určite nenastúpim do zápasu. Som rád, že PML za mňa našlo náhradu.“ Najbližšie ho čaká zápas na OKTAGONe 59, kde si zmeria sily s legendárnym Petrom Monstrom Knížem (13-1). Dúfajme tak, že ho už nepostretnú žiadne zdravotné ťažkosti.

 Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: MaxMMA.sk Autor: Samuel Valent