VIDEO: Brutálne vydarená profi premiéra: Američan ukážkovo vypol súpera už po dvoch sekundách!

Zdroj: Instagram/@_travislawrencemma

Zápasy vo svete bojových umení napísali už množstvo nepredvídateľných scenárov. Fanúšikovia majú v obľube najmä poriadne tvrdé a vyrovnané mastenice, ktoré končia pred limitom. Miestami však padne vhod aj expresne rýchly knokaut. Vzorovou ukážkou je Travis Lawrence, ktorý priaznivcov i súpera šokoval ukončením po pár okamihoch.

Američan nakukol na scénu už počas minulého roka, keď v decembri 2022 v rámci amatérskeho súboja v kickboxe zdolala Abanouba Abdallaha. Protivníka v rámci galavečera Agoge Fight League porazil po jednomyseľnom rozhodnutí arbitrov. Nashvillský rodák zapracoval na šírke svojich schopností, začal sa venovať aj tréningom MMA a v rovnakej organizácii sa po ôsmich mesiacoch predstavil opäť.

Tentoraz sa chystal na získavanie skúseností už medzi profesionálmi. Veľa ich však nenazbieral on a ani jeho oponent Dawson Dillard, ktorý si svoju profi premiéru odkrútil v júni 2023. Pocit výhry a viac udomácneného zápasníka mu však vôbec neboli platné, odhodlaný protivník ho vypol hneď v úvode merania síl. Celé divadlo trvalo neuveriteľné dve sekundy.

Kohúti súperiaci v perovej váhe čakali na štart zápasu. Krátko po ňom sa Lawrence vydal priamo k svojmu sokovi, zbytočne neotáľal, po rozbehnutí pred ním pribrzdil a presnou trefou ho poslal k zemi. Dillard sa v následnom šoku ešte pokúšal chytiť nohu protivníka, no bolo už neskoro. Arbiter tesne predtým duel ukončil a zasiahnutému nedovolil pokračovať.

Posilnený značnou dávkou adrenalínu, šťastia a pocitom rýchleho triumfu vyskočil na klietku a plný získanej energie sa na znak výhry búchal po hrudi. Radosť z rozprávkového debutu bola zaslúžená. Prítomní diváci skandovali, niektorí si možno ani nevšimli, že už je po predstavení.

Novej tvári tak na zapísanie sa k profesionálom stačila jedna ukážkovo namierená rana. Nedá sa povedať, že by šlo o technicky dokonalý počin, no moment prekvapenia tomu rozhodne nechýbal. Víťazovi to nepochybne dodalo na sebavedomí, jeho skutočné schopnosti to ale veľmi nepreverilo. Poslúžilo to minimálne ako varovanie pre ďalších vyzývateľov.

Zdroj: MaxMMA.sk