VIDEO: Keby bolo na ňom, lietajú päste! Amerického senátora s MMA minulosťou museli na súde poriadne krotiť

Markwayne Mullin (Zdroj: IG/markwaynemullin)

Politická situácia v Spojených štátoch amerických je v súčasnosti napätá a plná nevraživosti. Svojou troškou k tomu prispel aj americký senátor za štát Oklahoma Markwayne Mullin (3-0), ktorý má za sebou aj krátku kariéru v zmiešaných bojových umeniach. Zrejme na moment zabudol, že už nenastupuje v klietke a zastupuje svojich voličov.

Absurdná situácia nastala počas vypočúvania v ekonomickom prípade v Capitol Hill, kde sídli vláda USA. Mullin sa pustil do Seana O’Briena, generálneho prezidenta Teamasters (odborový zväz v Spojených štátoch a Kanade), ktorý mal v minulosti štipľavé komentáre ohľadom bývalého bojovníka.

O’Brien v marci počas iného vypočúvania spochybňoval Mullinove biznisové pozadie a finančné machinácie, ktorých sa mal dopustiť. Vedúci muž Teamasters o senátorovi za štát Oklahoma napísal na svojom profile na sociálnej sieti X: „Mullin je klaun, je to nenásytný riaditeľ a podvodník.“ Táto slovná prestrelka nabrala počas prebiehajúceho týždňa nový rozmer.

Vo videu vyššie si môžete pozrieť nevraživosť medzi Mullinom a O’Brienom. Keby bolo na niekdajšom MMA zápasníkovi, táto výmena názorov by skončila pästným súbojom. Zámorské médiá sa zhodujú v tom, že tento incident je iba potvrdením nepriateľskej atmosféry, ktorá momentálne v americkej politike panuje.

Patrí sa dodať, že Markwayne Mullin ukončil svoju športovú kariéru v roku 2007, keď sa so svetom MMA rozlúčil s profesionálnym skóre 3-0. Všetky triumfy nazbieral v rámci organizácie Xtreme Fight Night, ktorá sídlila v meste Tulsa v americkom štáte Oklahoma. Do úradu senátora sa dostal v roku 2022 po tom, čo Jim Inhofe, jeho predchodca, oznámil po deviatich rokoch vo funkcii rezignáciu.

Zdroj: MaxMMA.sk, MMA Fighting, autor JV